• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Czwartek 28.03.2024

Co nowego w szkole?
      • Ślubowanie w ,, Siódemce’’

• 11.10.2023
      • Uroczyste ślubowanie klas pierwszych odbyło się 10 października br. Przybyłych gości serdecznie powitały Aleksandra Granowska i Martyna Hope.

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która powiedziała, że uczniowie powinni godnie reprezentować naszą szkołę i być dumni z tego, że do niej chodzą, a wiedza powinna być podróżą po wielu dziedzinach nauki.

Następnie dzieci złożyły przysięgę na sztandar szkoły, potem pani Dyrektor każdego ucznia pasowała wspaniałą magiczną kredką.

W części artystycznej wysłuchaliśmy wierszyków pt. ,,Uczeń z Siódemki’’ oraz piosenkę pt.,, Pierwszaki’’. Na koniec uroczystości każdy wychowawca wręczył swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, medale i książki.

Uroczystość przygotowały panie Monika Glock i Marta Podolska.

Życzymy pierwszakom wielu sukcesów!

Marietta Klinger

• 10 października 2023r.- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 09.10.2023
      •

Zdrowie psychiczne odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu i wpływa na jego jakość, relacje z innymi ludźmi oraz naszą zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne i zasługuje na równą uwagę i opiekę.

Co to jest zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne to stan naszego umysłu i emocji. Obejmuje ono nasze uczucia, myśli, zachowania i sposób, w jaki radzimy sobie z codziennymi sytuacjami.

Jak Dbać o Zdrowie Psychiczne?

1. Rozmawiajmy o uczuciach: otwarta komunikacja pomaga zrozumieć, co się dzieje wewnętrznie, pomaga rozładować napięcie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

2. Promujmy aktywność fizyczną: regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne- w zdrowym ciele, zdrowy duch J

3. Nauczmy radzenia sobie ze stresem: wykorzystujmy różne techniki, np. relaksacyjne, medytacja czy mindfulness w celu rozładowania napięcia.

4. Wspierajmy się wzajemnie: budowanie pozytywnych relacji zarówno z dorosłymi, jak i rówieśnikami jest niezwykle ważne w kształtowaniu umiejętności społecznych.

Gdzie Można Szukać Pomocy?

Jeśli ktoś ma trudności z własnym zdrowiem psychicznym, ważne jest, aby szukał pomocy. Na stronie szkoły, w zakładce Zdrowie Psychiczne można znaleźć ważne informacje dotyczące miejsc udzielających pomocy w sytuacji trudnej. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo przygotowała poradniki oraz ważne informacje dotyczące depresji:

1. Poradnik dla młodzieży: Zrozumiec-depresje-Poradnik-dla-nastolatkow.pdf (dobrzezejestes.org)

2. Poradnik dla nauczycieli i rodziców: Depresja-to-choroba-a-nie-gorszy-dzien-stronami-1.pdf (dobrzezejestes.org)

3. Infografiki (zamieszczone poniżej).

• Zapraszamy na grzybobranie!

• 09.10.2023
      • Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki wspólnie z Nadleśnictwem Czersk organizuje grzybobranie dla całej społeczności szkolnej, które odbędzie się w sobotę 21.10.2023r. o godzinie 10:00.

Spotykamy się na parkingu przy leśniczówce Olszyny (link poniżej).

Na zaangażowanych grzybiarzy będzie czekała, ciepła zupa, kawa oraz słodki poczęstunek przy ognisku (można przywieźć swoje kiełbaski). Przewidywany koniec spotkania: 12:00-12:30.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia najpóźniej do środy u 18.10.2023 r. do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmuję poprzez e- dziennik Synergia Librus (Patrycja Zmuda Trzebiatowska- nauczyciel/ pedagog).

Link z pinezką do miejsca zbiórki: https://www.google.com/maps/place/Le%C5%9Bnictwo+Olszyny.+Nadle%C5%9Bnictwo+Czersk/@53.849808,17.7527584,11z/data=!4m14!1m8!3m7!1s0!2zNTPCsDQ5JzA1LjkiTiAxN8KwNDgnMTYuMSJF!3b1!7e2!8m2!3d53.8182996!4d17.8044662!3m4!1s0x47026bdd39a17da3:0xd54a548f2a862243!8m2!3d53.8180527!4d17.8037285

Patrycja Zmuda Trzebiatowska

Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki

• Wycieczka do "Zielonego Pałacu"

• 08.10.2023
      • 6 października uczniowie klasy III d uczestniczyli w żywej lekcji historii w Męcikale. Przy Pomniku Partyzantów Gryfa Pomorskiego na trzecioklasistów czekali partyzanci - członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał, wśród których był kolega z klasy  - Jaś wraz z mamą i bratem.

Partyzanci przybliżyli historię miejsca, wraz z uczniami uczcili pamięć poległych minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów i znicza.

Trzecioklasiści mieli okazję odbyć musztrę żołnierską. Była również nauka bandażowania, próba rzutu granatem i wspólny piknik przy dźwiękach akordeonu.

Dziękujemy Jasiowi, jego mamie i członkom Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał za poświęcony czas i cenną lekcję historii.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców