• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Niedziela 28.04.2024

Co nowego w szkole?
      • 2 b poznaje budowę warstwową lasu

• 25.10.2023
      • Klasa 2 b wybrała się 19.10.23 r. do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie na warsztaty przyrodnicze pt. Budowa warstwowa  lasu.

Zajęcia pozwoliły uczniom poznać warstwy lasu, rośliny i zwierzęta tam żyjące a także dowiedzieć się jakie zależności są miedzy nimi.

Niebywałą atrakcją było dodatkowo zwiedzanie zagrody pokazowej zwierząt gdzie zobaczyliśmy zwierzęta należące do starych ras zwierząt gospodarskich objętych programem ochrony zasobów genetycznych: owce świniarki, bydło białogrzbiete i koniki polskie. W Zagrodzie przebywają też zwierzęta dzikie rodzimych gatunków (obecnie: bielik, gołębie, kruki, kawki, sroka, myszołowy i pustułki), które odbyły leczenie w specjalistycznych ośrodkach lecz z różnych względów nie mogą zostać wypuszczone na wolność.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody!

(Katarzyna Kniter)

• MasterChef Junior

• 24.10.2023
      • Uczniowie klasy 3 d z radością przyjęli wyzwanie matematyczno - kulinarne. Musieli poradzić sobie z odmierzeniem odpowiedniej wagi składników, czasu wyrośnięcia ciasta czy pieczenia pizzy, a także wyliczeniem odpowiedniej ilości ciasta - tak, aby starczyło dla wszystkich.

Po przygotowaniu ciasta mogli przystąpić do tarcia sera, krojenia składników, przygotowania swojej ulubionej pizzy i co najważniejesze,  do degustacji. Udało się!  Wszystkim bardzo smakowało!

Trzecioklasiści już mają pomysły na kolejne rewolucje kuchenne :)

• Kameleon

• 24.10.2023
      • Uczniowie klasy 2 c,2 e i 3 d biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym KAMELEON.

Projekt polega na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych poza salą lekcyjną.

Istotą tego projektu jest zamiana szkolnej ławki na las, łąkę, ogród czy park.

Projekt składa się z 12 propozycji zadań do wykonania. KAMELEON towarzyszy uczniom w trakcie ich  wykonywania.

Pierwsze działania już za uczestnikami projektu.

• Szkolny etap konkursu Eko-Art dla klas 4-8

• 22.10.2023
      • Nie od dziś wiadomo, iż uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się niezwykłymi umiejętnościami recytatorskimi. Co roku potwierdzają to sukcesy odniesione przez nich w powiatowym konkursie Eko-Art. W tym roku w szkolnym etapie tego konkursu zaprezentowało się piętnaścioro uczniów z klas 4-8. Ich brawurowa interpretacja wierszy znanych polskich poetów sprawiła, iż jury, reprezentowane przez panią Joannę Bet-Lewińską i panią Marię Guzelak-Robaszkiewicz, stanęło przed bardzo trudną decyzją. Ostatecznie jednak w dalszym etapie konkursu reprezentować naszą szkołę będą:

W kategorii klas 4-6:

- Marta Garbacka z klasy 6 d

- Tymon Rogala z klasy 6 b

- Klara Zientkowska z klasy 6 d

W kategorii klas 7-8:

- Nadia Szark z klasy 8 a

- Antonina Topolewska z klasy 8 a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i świetnych występów, natomiast za uczestników, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu trzymamy kciuki, życząc im sukcesu!

(Maria Guzelak-Robaszkiewicz)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców