• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Niedziela 28.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Babeczki

• 22.10.2023
      •

Dziś temat słodki jak nasze BABECZKI! 🧁 Na ostatniej lekcji techniki z niewielu składników i jednolitego, gładkiego ciasta o delikatnej strukturze wyczarowaliśmy muffiny jakich świat jeszcze nie widział 😁 Bomba kaloryczna? Nie! bomba smaku! Polecamy na poobiedni deser, podwieczorek i drugie śniadanie - można je przygotować wcześniej, wziąć ze sobą rano i cieszyć się przekąską podczas zabieganego dnia. Zobaczcie poniżej co przygotowali nasi cukierniczy mistrzowie 🧑‍🍳

• Grzybobranie

• 22.10.2023
      • Dnia 21 października 2023r. w Leśniczówce w Czersku odbyło się grzybobranie organizowane przez Nadleśnictwo Czersk dla społeczności szkolnej. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, uczestnicy tego wydarzenia nie dali za wygraną i z ogromnym zapałem przystąpili do zbierania grzybów.

To wyjątkowe spotkanie nie tylko przyniosło plony w postaci różnych gatunków grzybów, ale także dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości i wspólnych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Po zbieraniu grzybów wszyscy udali się na chwilę odpoczynku, podczas którego mieli okazję skosztować pysznej, rozgrzewającej zupy oraz delektować się aromatyczną kawą i smacznym ciastem.

Na zakończenie dnia, by podziękować uczestnikom za ich trud i zaangażowanie, Nadleśnictwo Czersk przygotowało drobne upominki, które z pewnością przypomną wszystkim o tej wyjątkowej przygodzie grzybobrania w otoczeniu przyrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wspólny czas na świeżym powietrzu i chęć uczestnictwa mimo niesprzyjającej aury.

Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki

• Plastyczne recepty na zdrowie na medal!

• 17.10.2023
      • Nasze uczennice stworzyły przepiękne recepty na zdrowie i zdobyły nagrody w konkursie plastycznym „Recepta na zdrowie”. Konkurs zorganizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.

I miejsce - Nicola Feder kl. 3 b      (op. Magdalena Mączyńska)

II miejsce - Mia Łoboda kl. 2 b      (op. Katarzyna Kniter)

III miejsce - Michalina Trzyńska kl. 3 b      (op. Magdalena Mączyńska)

Uczennice odebrały nagrody książkowe i upominki podczas X Nocy w Bibliotece, której tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Zdrowo zaczytani”.

Ogromne brawa!

(Katarzyna Kniter)

• Wakacyjne wspomnienia nagrodzone!

• 17.10.2023
      • Troje naszych uczniów zostało nagrodzonych w konkursie plastycznym "Wspomnienie z Wakacji" zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Chojnice- Tu Bije Moje Serce”.

WYNIKI:

Michalina Trzyńska kl. 3 b – III miejsce (op. Magdalena Mączyńska)

Zuzanna Theis kl. 2 b – wyróżnienie (op. Katarzyna Kniter)

Filip Kiedrowski kl. 2 b – wyróżnienie (op. Katarzyna Kniter)

Uczniowie wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród w szkole muzycznej a  w nagrodę otrzymali gry planszowe.

Serdecznie gratulujemy!

(Katarzyna Kniter)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców