• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      24.04.2022

      W ubiegły czwartek nasi piłkarze wybiegli na boisko na popularnym „ Modraku” walczyć w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Spośród pięciu chojnickich szkół nasza drużyna okazała się najlepsza uzyskując 8 punktów we wszystkich rozegranych  meczach . Owocem tych zmagań będzie reprezentowanie SP 7 na arenie najlepszych drużyn w naszym powiecie. Turniej odbędzie się w środę 27 kwietnia w Brusach. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów

     • Listy uczniów zakwalifikowanych

      21.04.2022

      Listy uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych wywieszone są na drzwiach przy głównym wejściu do szkoły.

      Do 29.04 (piątek) należy dostarczyć oświadczenie woli dostępne na stronie (wymagane podpisy obojga rodziców)

      https://sp7chojnice.edupage.org/a/rekrutacja-2?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ3NiZzdWJwYWdlPTI%3D

      https://sp7chojnice.edupage.org/a/rekrutacja-2?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ3NiZzdWJwYWdlPTE%3D

      Listy przyjętych zostaną wywieszone 4 maja (oddziały przedszkolne) i 6 maja (klasy pierwsze).

      Prosimy o terminowe oddawanie wymaganych dokumentów.

     • Zdrowa 7

      13.04.2022

      KWIECIEŃ- STOLICZKU NAKRYJ SIĘ WIELKANOCNYMI POTRAWAMI  Chyba każdy z nas zna stare, polskie przysłowie- kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.. Aktualnie pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, jednak wciąż jest nadzieja, że tegoroczne święta Wielkanocne będą ciepłe i słoneczne Z racji, że święta zbliżają się dużymi krokami, pora pomyśleć o tym, czego nie może zabraknąć na Wielkanocnym stole..  Jak przy każdym święcie, tak i przy Wielkanocy przygotowujemy bardzo wiele różnych, tradycyjnych potraw. Jest to czas spędzony w gronie rodziny, przy wspólnym stole.  Święta Wielkanocne nie mogłyby obyć się bez żurku na zakwasie lub barszczu białego - najczęściej podawanego z białą kiełbasą. Bardzo chętnie przyrządzamy potrawy na bazie jajek - sałatki z jajkami i pieczarkami czy warzywne, jajka faszerowane bądź ugotowane na twardo podawane z majonezem. Do tego świeży chleb lub przepyszne bułki.  Obiad najczęściej składa się domowego pasztetu, schabu czy kaczki.  Na deser pieczemy pyszne babki czy kolorowe i bardzo słodkie mazurki. Tradycyjnym ciastem wielkanocnym jest Pascha Wielkanocna robiona z twarogu.  Ciekawi jesteśmy, jakie potrawy królują na Waszych słotach. W jaki sposób je przygotowujecie? Podzielcie się z innymi zdjęciami i przepisami!! Z ogromną niecierpliwością czekamy na Wasze przepisy! Wszystkich Masterchefów zachęcamy do podsyłania zdjęć wraz z przepisami na adres: zdrowa7@sp7chojnice.pl  Pozdrawiamy, Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki 

     • Wiosenne malowanie

      11.04.2022

      Wiosna to pora roku na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem. Wszystko budzi się do życia i zaczynają się pojawiać kolory, które zniknęły na czas zimy. Jest to również doskonały temat do malowania. Dlatego jak co roku zorganizowaliśmy międzyświetlicowy konkurs plastyczny dla klas I-III. Temat przewodni brzmiał: „Tak wygląda moja Pani wiosna”. Konkurs z nagrodami książkowymi został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przelać swój talent na papier. Tym bardziej kiedy mamy malować farbami a nie jest to wcale takie proste. W tym roku nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

       

      I MIEJSCE – KAROLINA ŻYWICKA KL. 2, SP NR 8 CHOJNICE

      II MIEJSCE – ZUZANNA TYBORSKA KL.1, SP NR 8 CHOJNICE

      III MIEJSCE – KALINA ZIELIŃSKA KL.1, SP NR 7 CHOJNICE

      WYRÓŻNIENIE – BARBARA SZYCA KL.1B, SP NR 7 CHOJNICE

      WYRÓŻNIENIE – AMELIA MATUSZAK KL.1D, SP NR 7 CHOJNICE

      Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 02.04.2022r.

      11.04.2022

       

      Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. U nas w szkole uczniowie podczas godzin wychowawczych mogli zapoznać się z krótkim filmem na temat autyzmu:

      https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080

      Jak autysta odczuwa świat? - Można porównać to do sytuacji, kiedy zdrowy człowiek będzie zamknięty w małym pomieszczeniu i poddany na działanie rozmaitych bodźców. Jest gorąco, mamy na sobie gruby, gryzący sweter z prawdziwej wełny, puszczamy głośno muzykę, włączamy telewizor, otwieramy okno, zza którego dolatują odgłosy rozmów, sygnały karetek i warkot samochodów, oświetlamy pomieszczenie dyskotekowym, migającym stroboskopem, wpuszczamy liczne ostre zapachy – perfum, gotowanej kapusty, acetonu i dymu papierosowego.

      W obchody tego wyjątkowego dnia wspaniale włączyli się nasi najmłodsi uczniowie. Nie zabrakło też akcentów u starszych. Klasa 3 b przygotowała ciekawą gazetkę, ozdobiła drzwi od sali 204. Mamy nadzieję, że takie działania pozwolą naszym uczniom być bardziej świadomym oraz będzie łatwiej zrozumieć swojego kolegę/koleżankę z autyzmem.

     • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

      10.04.2022

       

      Obecny czas z pewnością w wielu domach to czas przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Również uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas: 1b, 2b oraz 4b w sposób szczególny dali wyraz  przywiązania do tradycji i zwyczajów Wielkanocnych na Kaszubach. Uczestniczyli w warsztatach ozdabiania jajek ( oklejanki, metodą batick), pieczenia babeczek, chodzili od klasy do klasy z wierszem i piosenką  kaszubską traktującą o istocie Świąt Wielkanocnych, a także smagali dziewczynki i panie gałązkami jałowca w ramach tzw. śmigusa- dyngusa.

      Te  działania dały wszystkim uczniom ogromną radość i chęć przeniesienia tych zwyczajów na grunt domowy.

     • SUKCES GONI SUKCES!

      07.04.2022


      Antoni Peno z klasy 8d i Dominik Jażdżewski z klasy 8c, to dwaj młodzi i utalentowani uczniowie, których sukcesy robią niesamowite wrażenie. Obaj chłopcy uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Chemii. Ale to nie wszystko! Antek zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dominik (według wstępnych wyników) został laureatem Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza plasując się na trzecim miejscu. Tuż za nim znalazł się Antek z tytułem finalisty Pomorskiej Ligi. Pozwolimy sobie przypomnieć, że Dominik chwilę wcześniej został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Do sukcesów chłopców przyczynił się ich talent, ale również ciężka praca. Tematyka konkursów wkraczała bardzo mocno w wiadomości i umiejętności z zakresu szkoły ponadpodstawowej. Niejeden uczeń klasy biologiczno - chemicznej miałby problem z prawidłowym rozwiązaniem zadań, z którymi musieli się zmierzyć nasi uczniowie. Nagrodą za ciężką pracę i wysokie wyniki jest fakt, że obaj ze spokojem mogą podejść do egzaminów ósmoklasisty - niezależnie od ich wyników zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym są przyjmowani do publicznych szkół ponadpodstawowych w pierwszej kolejności.
      Antku, Dominiku - społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach jest z Was dumna!
      (Daria Jażdżewska)

     • „Z ekologią za pan brat”

      05.04.2022

      W czwartek  31 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych  „Z ekologią za pan brat”. 

       

      Wzięły w nim udział łącznie 4 drużyny: reprezentanci każdej klasy piątej.

       

      Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Hanna Wyrowińska, Ewa Uske, Anita Krawczyk, Małgorzata Pastwa, Grażyna Kiedrowicz i Grażyna Jagoda. Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematycznych i wiedzy na temat ekologii.

       

      Konkurs składał się z 7 konkurencji, które wywoływały wiele emocji. Uczestnicy musieli rozwiązywać zadania dotyczące zbierania puszek po napojach, o cieknącym kranie, o zwierzętach w parku.  Rozwiązywali też zadania z hasłami oraz krzyżówkę.

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

       

      I miejsce zdobyła drużyna z klasy 5b w składzie:

      Maksim Haiduk, Julia Błocińska, Iza Labun.

       

      II miejsce zajęła drużyna z klasy 5c w składzie:

      Tymek Gierszewski, Mateusz Zakryś, Iga Stefankiewicz.

       

      III miejsce zdobyła drużyna z klasy 5a w składzie:

      Maksymilian Sperlich, Filip Ropela, Igor Przyszlak.

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

       

      Gratulujemy zwycięskim drużynom !!!

       

      Natomiast wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na konkurs.

       

      Do zobaczenia za rok !!!

       

       

     • Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

      03.04.2022

      „8 klasa i co dalej? Wybierz szkołę dobrą dla siebie” pod takim hasłem przebiegało spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Chojnic w Szkole Podstawowej nr 7 im Jana Karnowskiego w Chojnicach, przygotowane przez nauczyciela doradztwa zawodowego, panią Urszulę Wirkus-Wielińską, dla uczniów klas 8 i ich rodziców. Podczas spotkania uczniowie i ich rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół :

      1. Zespół Szkół W Chojnicach – Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka
      2. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Andersa
      3. Technikum nr 1  Centrum Nauk Technicznych
      4. Technikum nr 2
      5. Technikum nr 3

      Wprowadzenia do tematu wyboru szkół i jak to najlepiej zrobić w procesie systemu elektronicznego systemu naboru dokonała pani Alina Urbańska z Szkolnego Ośrodka Kariery przy Centrum Nauk Technicznych. Następnie bardzo ważnym tematem było poruszenie przez panią Karolinę Pestkę, doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chojnicach, wątku młodocianego pracownika oraz uwarunkowań zdrowotnych młodzieży a właściwego doboru szkoły/zawodu. Dzięki temu stacjonarnemu spotkaniu była możliwość bezpośredniej konsultacji i uzyskania interesujących informacji. Wszyscy przedstawiciele szkół ponadpodstawowych zaprosili uczniów na drzwi otwarte do swojej placówki. Po 2 latach przerwy miło jest znowu korzystać z takiej formy promocji szkół.

       

      (Urszula Wirkus-Wielińska)