• Zebrania z rodzicami

      14.03.2023

      Zebrania z rodzicami odbędą się 23.03. 

      Spotkanie dla uczniów klas 8 i ich rodziców rozpocznie się w nowej sali gimnastycznej o godzinie 16.30 (spotkanie z przedstawicielami szkół  ponadpodstawowych, oferta edukacyjna szkół, rozmowa z doradcą zawodowym - p. A. Urbańską.)

      Po spotkaniu zapraszamy do sal na zebranie z wychowawcą- około godziny 18.00.

       

      Rada Rodziców odbędzie się 23.03 o godz. 15.30 w stołówce szkolnej.

      Harmonogram_-_zebrania__aktualizacja.odt

       

     • Dzień Kobiet

      10.03.2023

      08.03 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet - na tę okazję dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Sylwii Osowskiej oraz niezastąpionym uczennicom i uczniowi  z klasy 4e: Lilce, Agacie, Oli i Amelii oraz Piotrkowi udało się zrobić miłe upominki dla uczennic z klas 4-8 oraz wszystkich pań pracujących w szkole. Dzięki zaangażowaniu Zuzi i Anastazji z 8c powstała fantastyczna gazetka poświęcona kobietom, które zmieniły naukę. Dzisiaj zarówno panie jak i dziewczęta  ubrały wianki i korony. A żeby życzenia trafiły do każdego, zadbali przedstawiciele SU - Jan i Bianka a dzielnie pomagali im Marek, Hubert, Mikołaj i Szymon. Cieszę się, że w działania naszego Samorządu włącza się coraz więcej uczniów. Dziękujemy naszej Kochanej Radzie Rodziców za sfinalizowanie Różowej Skrzyneczki do naszej szkoły, już niedługo znajdzie ona swoje miejsce w szkole.  Cieszymy się, że trafiła do nas w taki wyjątkowy dzień.

      Cieszymy się z każdej wspólnej akcji i daje nam to mobilizację by robić więcej. Niebawem 21.03 Pierwszy Dzień Wiosny i wtedy też będzie się działo. Szczegóły podamy niedługo. 

       

      (Urszula Wirkus-Wielińska)

     • Współpraca z Zespołem Szkół w Chojnicach

      06.03.2023

      Dzięki uprzejmości Dyrekcji i niezastąpionej Pani Sylwii Błocińskiej, uczniowie klas 8 w drugim semestrze mogą korzystać z możliwości udziału w spotkaniu się z uczniami Technikum im. Stefana Bieszka i dowiedzieć się o ofercie szkoły oraz zadać pytania dotyczące nauki na konkretnym kierunku. Jeśli starcza nam  czasu zaglądamy również do Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich i mamy możliwość zapoznania się z bazą placówki. Spotkanie takie staje się okazją do wymiany spostrzeżeń i daje do myślenia młodym ludziom jaką ścieżkę edukacyjną dalej wybrać. Kolejnym ważnym wydarzeniem, podczas ktorego będzie można uzyskać wiele cennych informacji na temat rekrutacji, drzwi otwartych,  będzie spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w naszej szkole 23 marca godzina 16.00, na które już serdecznie zapraszam rodziców i uczniów klas 8.

     • Drzwi Otwarte w Siódemce

      05.03.2023

       

      Dnia 2 marca br. pierwszoklasiści wraz rodzicami tłumnie zawitali w progi naszej szkoły, aby zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole. Po krótkim występie artystycznym wszystkich gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska. Powiedziała, że uczniowie są wychowywani w duchu nauk Jana Karnowskiego – patrona placówki. Pani Dyrektor zapoznała zebranych m.in. z zasadami rekrutacji, o planowanym utworzeniu klasy sportowej, rozkładzie dnia w klasach I-III , klasach z j. kaszubskim i bazą szkoły.

      Następnie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zwiedziły całą naszą szkołę, w trakcie tego spaceru mogły zobaczyć sale lekcyjne, bibliotekę, świetlicę , gabinet pani pedagog i psycholog, brać udział w warsztatach wielkanocno- wiosennych oraz zabawach ruchowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

       

      (M. Klinger)

     • "Samorząd to My! Czyli o tym jak angażować wszystkich uczniów i uczennice w życie szkoły?"

      05.03.2023

      Po szkoleniu dla opiekunów SU organizowanego w ramach programu Szkoła Demokracji 2022/2023 edycja z grantem postanowiliśmy skorzystać z takiej możliwości i postarać się o środki w  wysokości 4000 zł na zrealizowanie pomysłu uczniów. 

      Aby pozyskać pomysły, przedstawiciele klas 4- 8 stawili się na spotkanie i zapoznali się z wnioskiem oraz zostali wyposażeni w skrzynkę pomysłów by zebrać pomysły swoich kolegów i koleżanek z klasy.

      Takim sposobem udało nam się pozyskać pomysły do realizacji, a było ich wiele, jednak w  większości uczniowie naszej szkoły wskazują potrzebę miejsc, które mają sprzyjać relaksowi, wyciszeniu czy też możliwości zagrania w grę planszową. Postanowiliśmy,że na taki cel będziemy chcieli przeznaczyć pieniądze na grant. Przed nami napisanie wniosku. Wiemy,że warto mieć marzenia i je spełniać i być może uda nam się wspólnymi siłami tak napisać wniosek by uzyskać ten grant. Trzymajcie kciuki!

      U. Wirkus- Wielińska

     • Tydzień Języków Obcych w "Siódemce"

      27.02.2023

       

      Od 13 do 17 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Pod okiem nauczycieli uczniowie realizowali działania mające na celu wzbudzenie ich ciekawości, a zarazem chęci poznania różnorodności kulturowej ludzi z innych państw. Już pierwszego dnia zrobiło się wesoło i kolorowo. Oprócz baneru informującego o tym co interesującego czeka naszych podopiecznych w kolejnych dniach, w przestrzeni wspólnej budynku pojawiły się etykiety w języku angielskim i niemieckim. Dzieci z najmłodszych klas odkrywały barwy i symbole narodowe Zjednoczonego Królestwa, rozwiązywały quizy i tworzyły plakaty związane z poszczególnymi krajami. Było zabawnie, szczególnie podczas malowania buziek! Koleżanki i koledzy ze starszych klas podjęli się innego wyzwania. Każda spośród klas 4 - 6 przebrała się w barwy narodowe przydzielonych im uprzednio krajów :). Przerwy śródlekcyjne również miały wówczas odmienny charakter. Czas zabawy i rozmów z przyjaciółmi umilała muzyka z różnych zakątków świata. Każdy dzień był poświęcony artystom z innego państwa. Ponadto, wszystkie klasy 4 - 8 pracowały metodą projektu tworząc książeczki dotyczące wybranych krajów. Tutaj bez współpracy ani rusz! Po omówieniu tego co uczniowie już wiedzieli o danym kraju i tego czego chcieli się o nim dowiedzieć, pełni zaangażowania przystąpili do działania. Ustalili podział obowiązków, przygotowali potrzebne materiały oraz wyszukali niezbędne informacje, aby stworzyć książeczki. Tym sposobem powstały aż 22 bogate w ciekawostki prace! Każdy ze społeczności szkolnej mógł wziąć do ręki i poczytać podczas przerwy którąkolwiek chciał. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem :) Podsumowanie Tygodnia Języków Obcych odbyło się podczas uroczystej konferencji upowszechniającej realizację międzynarodowego projektu Online? Offline? Zawsze w kontakcie! w ramach programu Erasmus+. Niezmiernie cieszy nas to, że nasi uczniowie dzielą się swoją wiedzą z innymi, chętnie podejmują współpracę, są otwarci wobec odmiennych kultur, a do tego ciekawi świata!

      Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

      Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     • Podróże kształcą

      27.02.2023

       

      Żyjemy w czasach, w których dobrostan psychiczny ludzi jest zaburzony przez natłok zadań, rozproszoną uwagę, nadmiar informacji – zjawisko to określa się jako epidemię przytłoczenia. Niezwykłe istotne jest, aby szukać rozwiązań, które pomogą odnaleźć się we współczesnym świecie zarówno dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży.

      Odpowiedzi na pytanie: "Jak żyć (i uczyć!) we współczesnej rzeczywistości?" szukali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, uczestnicząc w projekcie „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!” realizowanym przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej programu Erasmus+.

      Kursy, które odbywały się w malowniczych zakątkach Europy (Walencja, Palermo, Split, Nicea i Teneryfa), pozwoliły nauczycielom doskonalić umiejętności stosowania nowych technologii informatycznych, rozpoznawać czynniki ryzyka wynikające z nadużywaniem Internetu i przeciwdziałać im oraz wykorzystywać innowacyjne metody i formy nauczania oraz wychowania, Podczas zajęć – wraz z nauczycielami z innych krajów europejskich – uczestnicy warsztatów wzbogacili zarówno wiedzę teoretyczną, jak i poznali praktyczne sposoby realizacji celów projektu. Udział w kursach zaowocował licznymi działaniami realizowanymi w szkole i adresowanymi do całej szkolnej społeczności – uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Uczestniczyli oni w warsztatach i lekcjach otwartych, podczas których rozwijali kompetencje stosowania nowych technologii informatycznych (w tym do nauki języków obcych), poznawali sposoby radzenia sobie z problemami wynikającymi z nadużywania Internetu i komputera oraz uczyli się zarządzania własnym czasem zgodnie z koncepcją "The Healthy Mind Platter" ("Talerz zdrowego umysłu"). Uczniowie rozwijali swoją kreatywność i samodzielność, biorąc udział m.in. w innowacji pedagogicznej "Las leczy nas" czy też w międzynarodowym projekcie językowym e-Twinning. Wartościowym narzędziem jest ogólnodostępny padlet zawierający krótki opis narzędzi, aplikacji ułatwiających naukę, wspomagających wychowanie, kształtujących umiejętność wyszukiwania informacji, ułatwiających komunikację pomiędzy uczniami, nauczycielem – uczniem, nauczycielem – rodzicem (link do padletu znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce Erasmus+: https://padlet.com/darjaz123/6y9khf0nx26iri01).

      Bezcenne okazało się dzielenie się doświadczeniami, w jaki sposób nauczyciele w różnych krajach pomagają uczniom rozwiązywać problemy wynikające z zagrożeń, które niesie dynamicznie rozwijająca się cywilizacja. Dzięki międzynarodowej współpracy i wymianie doświadczeń możliwe jest wypracowanie działań, które pozwolą dzieciom i młodzieży poradzić sobie z zagrożeniami i wykorzystać atuty, jakie niesie współczesny świat.

       

     • Konferencja podsumowująca projekt „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!”

      27.02.2023

       

      W Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach dobiega końca realizacja projektu „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!” realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej programu Erasmus+. 17 lutego odbyła się konferencja mająca na celu podsumowanie wdrożonych działań oraz wymianę doświadczeń.

      Konferencja, którą poprowadzili uczestnicy programu, stanowiła znakomitą okazję do podzielenia się zdobytą podczas pięciu mobilności wiedzą i umiejętnościami z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się przedstawiciele instytucji związanych z oświatą, nauczyciele zainteresowani włączeniem się w program Erasmus+ oraz uczniowie uczestniczący w poszczególnych działaniach w ramach realizacji projektu. Podczas spotkania przedstawione zostały cele poszczególnych kursów oraz sposoby wykorzystania w praktyce szkolnej metod i form zaproponowanych podczas poszczególnych mobilności, m.in. warsztaty dla uczniów i ich rodziców na temat cyberprzemocy, lekcje otwarte na temat wykorzystania narzędzi interaktywnych w nauce szkolnej, innowacja o tematyce ekologicznej "Las leczy nas", projekt e-Twinning oraz ogólnodostępny Padlet stanowiący nieocenioną pomoc w nauce i wychowaniu. W programie konferencji znalazł się również praktyczny poradnik ze wskazówkami dotyczącymi przystąpienia do programu Erasmus+ (prezentacja znajduje się na stronie szkoły).

      Niewątpliwym atutem konferencji było połączenie jej z podsumowaniem "Tygodnia Języków Obcych" - innowacji wpisanej w realizację projektu w szkole . Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej można było w atrakcyjny sposób poznać nie tylko barwną i bogatą kulturę poszczególnych krajów, ale również skosztować specjałów kuchni włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej czy też greckiej.

      Konferencja okazała się znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między jej uczestnikami. Udział w międzynarodowym projekcie pozwala na nowo spojrzeć na problemy współczesnej oświaty oraz zdefiniować plany i potrzeby edukacyjne a także w kreatywny sposób odpowiedzieć na wyzwania stojące przed polską szkołą.

       

     • XI Powiatowy Konkurs Języka Polskiego „Z poprawną polszczyzną za pan brat”

      27.02.2023

      „Żyjemy dłużej, ale mniej dokładnie i krótszymi zdaniami” – napisała w wierszu Nieczytanie Wisława Szymborska, ubolewając nad coraz częściej spotykanym zjawiskiem, zgodnie z którym należy wszystko „streścić, skrócić/albo najlepiej pokazać w obrazkach”. Na przekór jednak tej nieco pesymistycznej wizji, organizatorzy XI edycji Powiatowego Konkursu Języka Polskiego „Z poprawną polszczyzną za pan brat” postanowili zaprosić młodzież z okolicznych szkół podstawowych do wspólnej zabawy i rywalizacji o tytuł mistrzów słowa. Po krótkiej spowodowanej pandemią przerwie, tym milej było spotkać się ponownie. 21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, pięć drużyn spotkało się w murach Szkoły Podstawowej nr 7, by wspólnie zmierzyć się z najeżonymi trudnościami zadaniami. Wyzwanie nie było łatwe – uczestnicy musieli między innymi spróbować swoich sił w sztafecie ortograficznej, udowodnić doskonałą znajomość frazeologizmów i zasad poprawnej pisowni i ułożyć przemówienie. Podczas części zadań towarzyszyła im twórczość Aleksandra Fredry oraz Wisławy Szymborskiej. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i zacięta i ostatecznie zakończyła się zwycięstwem drużyny, reprezentującej Szkołę Podstawową nr 8 w Chojnicach. Na drugim miejscu podium stanęli gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, trzecie miejsce zajęła zaś reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy znakomitego przygotowania i dziękujemy za mile spędzony czas!

     • Darmowe książki dla szkoły

      27.02.2023

      27 lutego 2023 roku dotarła do nas wyczekiwana paczka z darmowymi książkami z Fundacji Powszechnego Czytania. Książki w dwóch językach trafiły do nas dzięki współpracy Fundacji z Wydawnictwem Nowa Era. W języku angielskim zostały dostarczone przez organizację International Book Project, natomiast w  języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy. Książka cegiełka pt. „Świat jest piękny. Książka przeciwko wojnie” powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów. Bardzo dziękujemy Fundacji i darczyńcom za przekazanie książek naszej szkole.

       

      (Ewelina Niechwiadowicz)

     • Walentynki w szkole

      27.02.2023

      14.02 w naszej szkole można było za sprawą Samorządu Uczniowskiego poczuć coś miłego, chociaż zdarzyły się niestety i przypadki, gdzie uczucia były niekoniecznie miłe i przyjemne, ale mamy nadzieję,że za rok unikniemy i takich sytuacji. Wszystko to za sprawą walentynkowej poczty, słodkości,które można było tego dnia kupić oraz otrzymanej przy wejściu do szkoły grze w kółko i krzyżyk do rozegrania z kimś, kogo lubimy lub labiryntu do rozwiązania. Pojawiły się też miłe życzenia dla nauczycieli. Mamy nadzieję, że te małe działania  rozświetlają was trochę od środka i dają radość. Na wiosnę również mamy parę fajnych pomysłów, włączcie się w nie aktywnie!

       

      (Urszula Wirkus-Wielińska)

     • Warsztaty pieczenia pizzy

      21.02.2023

      Klasa 1b 16.02 br. miała okazję nauczyć się przygotowywać pizzę. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników pizzeri Laguna uczniowie poznali tajniki pracy pizzermena, nauczyli się wałkować ciasto, dobierać składniki i w miłej atmosferze spożywali przygotowane przez siebie pizze.  W przygotowanie pizzy trzeba było włożyć dużo ciężkiej pracy i siły, ale było warto! Pizza była przepyszna! 

      Dziękujemy serdecznie właścicielom i pracownikom pizzeri Laguna za gościnę i wspaniałe warsztaty!

       

     • Ostatki u Kaszubów z 5b

      19.02.2023

      Uczniowie uczący się j.kaszubskiego w 5b poznają nie tylko tajniki tego języka, wzbogacają słownictwo, ale również wcielają w życie tradycje kaszubskie, jakimi są "ostatki". Wprawdzie nie robili pączków, ale samodzielnie przygotowali przepis na wafle, napisali go w j. kaszubskim i w Tłusty Czwartek, podzieleni na grupy, upiekli smaczne słodkości, co widać na załączonych zdjęciach.

       Ach, jaki to był dzień!!!

       

      (Barbara Kin)

     • Trzecie miejsce na Miejskich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej chłopców.

      19.02.2023

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w czwartek 16.02.2023 w Szkole Podstawowej nr 8. Turniej był bardzo zacięty a uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozegrać kilka bardzo emocjonujących meczy. Pierwszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 przebiegł korzystnie dla nas i zakończył się wynikiem 5:1. W spotkaniu ze zwycięską drużyną turnieju byliśmy bliscy remisu do ostatniej minuty, jednak finalnie musieliśmy uznać wyższość gospodarzy. Natomiast w meczu o drugie miejsce byliśmy trochę podłamani porażką i nie udało nam się pokonać Szkoły Podstawowej nr 3, co poskutkowało trzecią lokatą na podium.

      Poniżej zdjęcie Reprezentantów naszej szkoły oraz zdjęcie z przebiegu turnieju:

       

      (Łukasz Łysak)

     • ‘’PRZYJAŹŃ BŁĘKITU Z CZERWIENIĄ”

      16.02.2023

      Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki zaprasza całą społeczność szkolną: dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i absolwentów szkoły, do wzięcia udziału w wystawie z okazji 45- lecia SP nr 7 w Chojnicach, pod hasłem:

      ‘’PRZYJAŹŃ BŁĘKITU Z CZERWIENIĄ”

      Głównym założeniem projektu wspartego przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach, w ramach konkursu ofert, jest integracja całej społeczności szkolnej oraz aktywizacja do wspólnego przeżywania święta szkoły. Wystawa ma charakter konkursu.

      Prosimy o składanie prac plastycznych do koordynatora projektu Violetty Klugowskiej oraz do Karoliny Tyborskiej, do dnia 15 kwietnia.

      Poniżej zamieszczamy regulamin tego wydarzenia. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!


      Regulamin konkursu


     • Spotkanie z rodzicami

      15.02.2023

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów klas ósmych na spotkanie dotyczące procedur egzaminacyjnych. Odbędzie się ono w nowej sali gimnastycznej 23.02 o godzinie 16:30. Prosimy o podpisywanie listy obecności na zebraniu u wychowawców.

     • Drzwi Otwarte

      15.02.2023

      Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach zapraszają Rodziców i Dzieci na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się 2 marca (czwartek) 2023 roku o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

      Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty szkoły, programu oraz zajęć dodatkowych.

      W programie między innymi:

      - spotkanie z Panią Dyrektor i nauczycielami,

      - prezentacja multimedialna,

      - zapoznanie z ofertą edukacyjną,

      - zwiedzanie szkoły przez przyszłych pierwszoklasistów,

      - możliwość zapisu do klasy pierwszej.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Warsztaty z Marcinem z lasu

      13.02.2023

      W  miniony  piątek, (10.02.) naszą szkołę odwiedził Marcin Kostrzyński - miłośnik przyrody,  fotograf, autor książek przyrodniczych, znany wielu dzieciom  z kanału Youtube jako Marcin z Lasu. Pan  Marcin podzielił się z uczniami unikalnymi  filmami z mieszkańcami  naszych lasów w roli  głównej oraz opowiadał o zwyczajach zwierząt leśnych. Okazuje się, że w lesie całkiem dużo się dzieje! Pana Marcina serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy ponownie w przyszłym roku z nowymi opowieściami!

     • Bal karnawałowy

      10.02.2023

      Dnia 9 lutego 2023 r. klasy 1-3 uczestniczyły w balu karnawałowym. Uczniowie uczestniczyli w zabawach karnawałowych zorganizowanych na terenie szkoły przez swoich wychowawców na sali gimnastycznej i w klasach. Nie zabrakło dobrej zabawy, wspólnego tańca, układów tanecznych. Dzieci przebrały się pomysłowo i kreatywnie, w szkole dzięki ich przebraniom było kolorowo i bajkowo. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji balu.  

     • Wizyta dziennikarzy

      10.02.2023

      3 lutego uczniowie klasy 1b i 2b gościli u siebie  dziennikarzy - panią Paulinę i Damiana Szmaglinskich, którzy opowiedzieli nam o swoim zawodzie.

      Małżeństwo dziennikarzy obecnie mieszka i pracuje w Warszawie – pani Paulina jest prezenterką w radio Warszawa, pan Damian dziennikarzem w telewizji TVP1.

      Pan Damian pochodzi z Chojnic i jest absolwentem naszej szkoły!

      Dzięki nim poznaliśmy tajniki pracy dziennikarza – w radio i  w telewizji, dowiedzieliśmy się jakie predyspozycje i cechy powinien mieć dziennikarz. Obejrzeliśmy materiał z "Wiadomości", który relacjonował pan Damian oraz mieliśmy okazję udzielić mu wywiadu!

      Bardzo dziękujemy za cenną lekcję na temat zawodu dziennikarza!