• Już 5 września rusza akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

Za każde wydane 50 zł zawierajace dowolny owoc czy warzywo otrzymają Pańtwo Talenciaki - punkty, które można przekazać dla szkoły. Talenciaki będą wydawane 5.09 - 13.11.2022r.
      • Spotkania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r.
        o godzinie 15.30 w nowej sali gimnastycznej, natomiast zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r. o godzinie 16.30 w nowej sali gimnastycznej. Po zebraniu zapraszamy do sal na spotkanie z wychowawcą. Prosimy o obecność wyłącznie rodziców.

• Szanowni Rodzice,
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
        Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
        - dzieci do 7 rż
        - dzieci od 7 rż
        KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Poniedziałek 26.09.2022

Co nowego w szkole?
      • ELEKTRONICZNY SYSTEM NABORU W POWIECIE CHOJNICKIM W RAMACH NABORU POMORZE

• 17.05.2022
      • 11.05.2022r. nasi ósmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z panią Aliną Urbańską z Szkolnego Ośrodka Kariery przy Centrum Nauk Technicznych.

Zostali wyposażeni w wiedzę co jest niezbędne przy zakładaniu konta (pesel, e-mail, nr tel. rodziców), jak układać przemyślanie listę preferencji szkół oraz został im przedstawiony cały terminarz rekrutacji. Nasi przyszli absolwenci zostali wyposażeni we wszystkie niezbędne informacje, mam nadzieję, że pozwoli im to spokojnie poruszać się w systemie i pilnować wszystkich terminów związanych z rekrutacją.

• Konkurs w zaczarowanym świecie książek

• 11.05.2022
      • W dniach 9-10 maja 2022 w bibliotece odbywał się konkurs pięknego czytania „W zaczarowanym świecie książek” zorganizowany przez Panią Barbarę Kin, Justynę Pitroch, Monikę Mankiewicz i Ewelinę Niechwiadowicz. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1-3. Poziom czytania był wyrównany, lecz komisji udało się wyłonić zwycięzców.

Klasa 1:

I miejsce – Helena Sułkowska  1 a

II miejsce – Jan Żalikowski 1 a i Katarzyna Koczerzynska 1 b

III miejsce -  Barbara Szyca 1 b

Klasa 2:

I miejsce – Marcel Thiede  2 d

II miejsce – Martyna Hoppe 2 b

III miejsce -  Hanna Nitka 2 c i Kacper Wiśniewski 2 d

Klasa 3:

I miejsce – Oskar Imianowski 3 b

II miejsce – Natalia Drewczyńska 3 d i Matylda Pałubicka 3 c

III miejsce -  Zofia Połom 3 e

Konkurs z nagrodami został zrealizowany w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

• Sukces Kacpra

• 09.05.2022
      • Z ogromną radością informujemy, iż uczeń klasy 7a Kacper Walczak zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ‘Happy English Time 2022’. Etap finałowy konkursu odbędzie się 10 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej ‘Nowy Świat’ w Gdańsku i będzie obejmował dwie części: pisemną i ustną, podczas których Kacper wykaże się umiejętnością tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej oraz płynnością i poprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie.

Przypomnijmy, że pierwszym etapem konkursu był test leksykalno-gramatyczny, zawierający wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, zaś etap rejonowy sprawdzał umiejętności uczestników z zakresu rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

Trzymamy kciuki, Kacper!!!

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców