• Już 5 września rusza akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

Za każde wydane 50 zł zawierajace dowolny owoc czy warzywo otrzymają Pańtwo Talenciaki - punkty, które można przekazać dla szkoły. Talenciaki będą wydawane 5.09 - 13.11.2022r.
      • Spotkania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r.
        o godzinie 15.30 w nowej sali gimnastycznej, natomiast zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r. o godzinie 16.30 w nowej sali gimnastycznej. Po zebraniu zapraszamy do sal na spotkanie z wychowawcą. Prosimy o obecność wyłącznie rodziców.

• Szanowni Rodzice,
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
        Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
        - dzieci do 7 rż
        - dzieci od 7 rż
        KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Poniedziałek 26.09.2022

Co nowego w szkole?
      • Miejski Konkurs Ortogaficzny

• 20.05.2022
      • 17.05 Nina Hoffman z klasy 3e i Paweł Grabowski z 3c reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym w SP3.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Piękne nasze Kaszuby

• 17.05.2022
      • Uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas 1b, 2b, 4b wzięły udział w wycieczkach, które sprawiły, że  dzieci lepiej poznały piękne zakątki naszego regionu. Klasy 1b i 2b wspólnie brały udział w podchodach w lasach Nadleśnictwa Woziwoda oraz poznali Akwedukt w Fojutowie, jego znaczenie dla środowiska. Dodatkowo uczniowie z 1 b wzięli udział  w wycieczce do Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie mieli okazję poznać kulturę materialną dawnych Kaszub. Natomiast klasa 4b odbyła wycieczkę do Szymbarku, gdzie mogli poznać historie niektórych Kaszubów , którzy wyjechali do Kanady, historię Kaszubów podczas drugiej wojny światowej, różne ciekawostki ( najdłuższa deska z kaszubskich lasów, dom Sybiraka, bunkry z drugiej wojny światowej i inne). Dzieci również wspięli się na największe wzniesienie na Kaszubach na Wieżycę, skąd podziwiali piękno naszego regionu.

Uczniowie wrócili z wycieczek pełni wrażeń i chęci do dalszego odkrywania pięknych Kaszub.

• Alicja i Martyna na podium

• 17.05.2022
      • Dwie uczennice: Alicja Sawicka  z klasy 4b oraz Martyna Hoppe z 2b uczące się języka kaszubskiego, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rodnômòwa” po kaszubsku w Brusach Jaglie. Konkurs odbył się 13 maja 2022r. Dziewczynki w pięknym stylu recytowały wiersze i prozy znanych kaszubskich poetów i pisarzy. I tak:

- Martynka zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-3

- Alicja zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców