• Godziny dzwonków

  Czwartek 09.02.2023
 • Aktualności

  Co nowego w szkole?
   • Twórcze Warsztaty Szycia

   • 27.11.2022
   • Dnia 24 listopada, Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki zorganizowało integracyjne Twórcze Warsztaty Szycia, dla dzieci oraz rodziców. Bezpośrednim rezultatem było uszycie świątecznej ozdoby na choinkę z barwnych filców i kolorowych nitek. Na to niecodzienne wydarzenie przyszło sporo uczestników, z czego się bardzo cieszymy. Twórcze warsztaty były okazją do wspólnej zabawy, która była wyjątkową okazją do nauki operowania igłą i nitką oraz rozwinięcia własnej kreatywności. Aktywność dzieci przy boku swojej mamy, taty, dziadka czy babci budowały w nich pewność siebie oraz przyczyniły się do nawiązywania pozytywnych relacji międzyludzkich: dziecko-nauczyciel, dziecko -dziecko, rodzic -dziecko. Dla rodziców spotkanie w szkole było formą relaksu i odpoczynku po pracy oraz okazją do bycia razem z dzieckiem w szkole. Wszyscy uczestnicy przekazali uszyte ozdoby na szkolny kiermasz świąteczny, który odbędzie się 1 grudnia, podczas zebrania z rodzicami. Warsztaty integracyjne po raz kolejny okazały się udaną inicjatywą, a wyjątkowy nastrój towarzyszący spotkaniu, wprowadzał uczestników w czas oczekiwania na nadchodzące święta. Spotkanie prowadziły: Violetta Klugowska oraz Sylwia Osowska.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

   • Mistrzowie w czytaniu po kaszubsku

   • 27.11.2022
   •  

    Sześcioro uczniów z naszej szkoły z klas 2b – Katarzyna Koczerzynska, Zofia Słomińska, Barbara Szycaoraz 5b- Igor Korzeniewski, Julian Kotarski, Natasza Żółtkowska wzięli udział w powiatowym etapie konkursu czytania po kaszubsku „MéstërBëlnégòCzetaniô”, który odbył się 25 listopada w Domu Kultury w Swornychgaciach.Nasi uczniowie  pokazali bardzo wysoki poziom  umiejętności czytelniczych w języku kaszubskim. Barbara Szyca z 2b zajęła 1 miejsce w kategorii klas 1-2 , zaś Julian Kotarski z 5b - 3 miejsce w kategorii klas 5-6 i tym samym zakwalifikowali się do etapu regionalnego , który odbędzie się w Wejherowie 9 grudnia.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów !!!

   • Warsztaty "Rynek edukacyjny i ja" z Centrum Rozwoju Talentów z Gdańska

   • 26.11.2022
   • 23.11.2022r. uczniowie klasy 8b wzięli udział w ciekawym spotkaniu online z doradcami zawodowymi z Centrum Rozwoju Talentów z Gdańska. Był to dobry moment by  podsumować zebrane informacje z zajęć doradztwa zawodowego. Podczas warsztatu uczniowie mogli podzielić się informacjami w czym są dobrzy,lub dowiedzieć się jak inni ich postrzegają. Skupili się na obszarach "Co brać pod uwagę wybierając szkołę - preferencje,predyspozycje, jakie szkoły mam do wyboru oraz rynek pracy.

    Pracowaliśmy też na teorii Hollanda - dowiadując się jaki mamy typ preferencji i jaki zawód najlepiej z nim współgra. Klasa świetnie się odnalazła podczas warsztatów i współpracowała z dużą motywacją.

    Centrum Rozwoju Talentów Centrum Rozwoju Talentów to miejsce stworzone w Gdańsku dla wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa kariery. Priorytetem jest pomoc w budowaniu mocnych stron, wspieranie rozwoju talentów oraz uczenie umiejętności, które podnoszą wiarę we własne siły. Siedziba Centrum jest w Gdańsku. Strona internetowa to: centrumtalentow.pl 

    W Centrum Talentow można umówić się na spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym ma ono na celu poznanie swoich mocnych stron i talentów oraz zdobycie wiedzy o możliwościach edukacyjnych: szkołach, uczelniach i rekrutacji. Spotkanie takie pozwala zaplanować ścieżkę kariery - pomaga wybrać odpowiednią szkołę, kierunek studiów lub profil zawodowy. Bezpłatny proces doradczy składa się z co najmniej dwóch spotkań stacjonarnych w Centrum lub online. Wystarczy wybrać dogodny termin i zarezerwować pierwszą wizytę. Doradztwo przeznaczone jest dla osób dorosłych oraz młodzieży szkolnej (od 7 klasy szkoły podstawowej, pod opieką rodziców). 

    Zawsze w razie potrzeby można skorzystać z pomocy w szkole, ale i też miejsc wskazanych w Chojnicach, podczas spotkania z rodzicami:

    1. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Chojnice - doradca zawodowy pani Karolina Pestkę

    2. Szkolny Ośrodek Kariery - doradca zawodowy pani Alina Urbańska

     

   • Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

    Jan Karnowski
   • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
   • Janusz Korczak
 • Dla uczniów i rodziców

 • Partnerzy

  • Szkoła Ucząca Się
  • Telefon zaufania