• Już 5 września rusza akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

Za każde wydane 50 zł zawierajace dowolny owoc czy warzywo otrzymają Pańtwo Talenciaki - punkty, które można przekazać dla szkoły. Talenciaki będą wydawane 5.09 - 13.11.2022r.
      • Spotkania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r.
        o godzinie 15.30 w nowej sali gimnastycznej, natomiast zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r. o godzinie 16.30 w nowej sali gimnastycznej. Po zebraniu zapraszamy do sal na spotkanie z wychowawcą. Prosimy o obecność wyłącznie rodziców.

• Szanowni Rodzice,
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
        Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
        - dzieci do 7 rż
        - dzieci od 7 rż
        KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Poniedziałek 26.09.2022

Co nowego w szkole?
      • Zwycięstwo Noemi i 4 miejsce Natana w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

• 21.05.2022
      • Konkurs językowy w Charzykowach to kolejne wyzwanie, któremu 19 maja 2022r. stawili czoła nasi podopieczni. Spośród ponad czterdziestu uczestników wyłoniono czworo najlepszych, w tym dwoje uczniów Siódemki. Noemi z klasy 8c zdobyła I miejsce, a Natan z klasy 8a uplasował się na 4 miejscu. Oboje musieli zmierzyć się z dogrywką. Wielkie brawa należą się również Julianowi z klasy 8b oraz Kacprowi z klasy 7a.

• 18.05.2022r. – wycieczka klasy 3b i 2c do wioski indiańskiej w Ściernisku

• 20.05.2022
      • O 8.00 w środę klasa 3b i 2c  wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: panią Kinga Dahlke i Justyną Pitroch wyruszyły na przygodę do Ścierniska. A tutaj czekała na nich indiańska przywódczyni, która zabrała ich na warsztaty robienia indiańskiego chlebka,  dzieciakom nie brakowało fantazji w tworzeniu. Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez wodza do tipi. Tam nastąpiło uroczyste malowanie twarzy i nadanie imion – Kolorowy Obłok, Blada Twarz, Ranny Strzelec, Kruszynka Świnka to tylko niektóre z nich. Atrakcjom nie było końca  bo zaraz czekało nas kolejne zadanie: strzelanie z łuku, robienie amuletu czy też indiańskiego pióropusza.  Największym wyzwaniem okazała się przeprawa przez bagno a dla niektórych zjedzenie indiańskiej zupy. Niestety czas upłynął zbyt szybko i trzeba było wracać, jednak myślę, że niektórzy jeszcze tu wrócą, by zasmakować tej przygody jeszcze raz.

• „Zawód moimi oczami” – doradztwo zawodowe w oddziałach przedszkolnych i świetlicy szkolnej.

• 20.05.2022
      • Uczniowie naszych najmłodszych klas poznają różne zawody – dzieje się to podczas różnych spotkań zawodoznawczych, ale też podczas różnych wyjść np. do teatru czy też do biblioteki i nie tylko. Jednym z proponowanych zadań w programie realizacji doradztwa zawodowego było przyjrzenie się jak nasi najmłodsi widzą w ogóle zawód i dzięki temu możemy oglądać piękną wystawę prac naszych przedszkolaków. Znajdziemy tu zawody: policjanta, weterynarza, piosenkarki, strażaka, piłkarza, lekarza, pielęgniarki i nie tylko. Natomiast dzieciaki ze świetlicy, dzięki pomysłowości pani Magdy, wzięły udział w dedykowanych zajęciach temu tematowi. Najpierw musiały odgadnąć zagadki, a następnie wykonały mapę myśli z zawodami, które znają i przygotowały pacynki. Również można je odnaleźć na specjalnie przygotowanej wystawie.

• Zapoznanie z ofertą Liceum Społecznego z Człuchowa

• 20.05.2022
      • 17.05.2022r. nasi ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Społecznego z Człuchowa. Pani Dagmara Szymańska wraz z uczennicami: Kamilą, Wiktorią i Olą przedstawiły atuty swojej szkoły: 13 klas, brak dzwonków, muzyka ze specjalnej playlisty, duża doza tolerancji, nauczyciel przewodnik oraz kółka: teatralne, robotyki czy też wieczory filmowe i wyjazdy zagraniczne to tylko niektóre atuty kameralnej szkoły w Człuchowie. Aby się przekonać czy tak jest w rzeczywistości zaprosiły  nas na drzwi otwarte: 04.06.2022r. o godz. 9.30.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców