• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Czwartek 25.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Konkurs ALE JAJA w Galerii Brama Pomorza

• 25.03.2024
      • Piątkowe przedpołudnie uczennice klasy 3 d spędziły w Galerii Brama Pomorza na strojeniu jajka konkursowego.

Trzecioklasistki ozdobiły je według wcześniej opracowanego przez siebie projektu, dbając o najmniejsze detale - są nawet szelki z motywem kaszubskim, guziki z logo szkoły

Przyniosły materiały, podzieliły się zadaniami i zabrały się do pracy.

Efektem kilkugodzinnej współpracy jest zając. Na żywo prezentuje się jeszcze lepiej

A po ciężkiej pracy, był czas na przyjemności - plotki i pizzę.

Zachęcamy, aby od jutra (sobota) do czwartku oddawać głosy

Dziękujemy Galerii Brama Pomorza za zaproszenie , a rodzicom za pomoc w organizacji materiałów i transportu.

Głosowanie trwa do czwartku - należy wrzucić kartę do specjalnej urny.

• Kuratoryjny konkurs przedmiotowy z historii

• 24.03.2024
      • Maksim Haiduk (7b) i Paweł Cieplicki (7c) brali udział w zmaganiach w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z historii. Zakres obowiązującego materiału wykraczał poza zagadnienia zawarte w podstawie programowej z historii dla szkoły podstawowej, a niektóre z pytań konkursowych sprawiłyby kłopot niejednemu licealiście. Sukcesem wydawałby się już sam awans do etapu wojewódzkiego, a ostatecznie Paweł zdobył tytuł LAUREATA, natomiast Maksim otrzymał tytuł FINALISTY. Panowie - gratulujemy!

Przy okazji dodajmy, że podczas wyjazdu na etap wojewódzki konkursu przedłużyliśmy nieco nasz pobyt w Gdańsku nie tylko po to, aby się odstresować po trudnych zmaganiach, ale także po to, by zdobyć jeszcze więcej wiedzy historycznej. W tym celu wspięliśmy się na Górę Gradową, która dziś stanowi przede wszystkim punkt widokowy, ale jest też miejscem o bogatej historii - wiążemy z nią początki Gdańska, gdy prawdopodobnie przed XIV w. istniało tam grodzisko, a od okresu potopu szwedzkiego zaczęły powstawać bastiony obronne, by w czasach napoleońskich Góra Gradowa stała się miejscem powstania kolejnych umocnień, nieco później szkoły, koszar, radiostacji czy schronów w czasie II wojny światowej. To był dzień pełen wrażeń zakończony ogromnym sukcesem i spełnieniem marzeń.

(Mateusz Knitter)

• Alternatywne lekcje wf-u z Fundacją Moniki Pyrek

• 22.03.2024
      • Zakończone zmagania w SP nr 7 w Chojnicach podczas alternatywnej lekcji wf-u z Moniką Pyrek były po prostu bombowe! To było jak sceny z najbardziej epickich filmów akcji, tylko że w realu i z jeszcze większą dawką śmiechu i radości!

Na początek mieliśmy stanowisko koszykówki, gdzie dzieci rzucały jak prawdziwe gwiazdy NBA, dzięki interaktywnemu systemowi wspomagającemu trening rzutowy. Niektóre rzuty były tak spektakularne, że aż zatrzęsła się pod nami podłoga!

Ale to jeszcze nic! Potem przyszła kolej na piłkę nożną z systemem mierzącym siłę strzału. Chłopaki i dziewczyny dawali z siebie wszystko, aby pokazać, kto ma największego "kopniaka"!

A potem był moment na prawdziwą wirtualną szaloną jazdę! Stanowisko VR z aplikacjami sportowymi przeniosło nas do zupełnie innego wymiaru, gdzie mogliśmy walczyć w najbardziej niesamowitych sportowych wyzwaniach, nie ruszając się z miejsca!

Ale to nie koniec! Test sprawnościowy z elektronicznym refleksomierzem był jak gra wideo, tylko że w realu! Dzieci skakały i reagowały szybciej niż superbohaterowie!

I co powiesz na przeciąganie liny z elektronicznym symulatorem? To było jak walka z gigantycznym potworem, tylko że zespołowo i z uśmiechem na twarzy!

No i na sam koniec, bieg sprinterski! To było jak wyścig na szczyt Mount Everest, tylko że bez gór i z dużo większą ilością baniek po treningu!

To wydarzenie było po prostu niesamowite! Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi sportowcy, a jednocześnie świetnie się bawić i radośnie spędzać czas!

Droga Pani Pyrek,

Chcieliśmy serdecznie podziękować za niezapomniane doświadczenie, jakie mieliśmy podczas alternatywnej lekcji w-fu w naszej szkole. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że dzień ten był nie tylko pełen radości, ale także inspirujący dla naszych uczniów. Dzięki Państwa pracy i pasji do sportu, dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi mistrzowie! Przesyłamy również zdjęcie z tego wyjątkowego dnia jako mały znak naszej wdzięczności.

Szanowna Pani Dyrektor

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zorganizowanie niezwykłej imprezy w naszej szkole. Alternatywna lekcja w-fu z udziałem Pani Moniki Pyrek .To niezapomniane wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako przykład doskonałej inicjatywy i troski o rozwój naszej młodzieży.

Z serdecznymi podziękowaniami,

Nauczyciele wychowania fizycznego oraz społeczność uczniowska SP nr 7 w Chojnicach

https://we.tl/t-myG35oird7 - link do zdjęć

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców