• Już 5 września rusza akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

Za każde wydane 50 zł zawierajace dowolny owoc czy warzywo otrzymają Pańtwo Talenciaki - punkty, które można przekazać dla szkoły. Talenciaki będą wydawane 5.09 - 13.11.2022r.
      • Spotkania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r.
        o godzinie 15.30 w nowej sali gimnastycznej, natomiast zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r. o godzinie 16.30 w nowej sali gimnastycznej. Po zebraniu zapraszamy do sal na spotkanie z wychowawcą. Prosimy o obecność wyłącznie rodziców.

• Szanowni Rodzice,
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
        Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
        - dzieci do 7 rż
        - dzieci od 7 rż
        KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Poniedziałek 26.09.2022

Co nowego w szkole?
      • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

•

W dniach 30 i 31 maja 2022r. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym spotkania z p. Moniką Matczak, która pracuje w Urzędzie Skarbowym w Człuchowie. Uczniowie z klas 8 oraz z klasy 7a dowiedzieli się czym jest hazard, jak wygląda proces uzależnienia od hazardu oraz co zrobić, żeby „nie dać się wciągnąć”.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

• Zbiórka dla dzieci z Ukrainy

• 02.06.2022
      • Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji. Zbiórka organizowana jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocomocni. Potrzebne artykuły można przekazywać obsłudze szkoły (wejście główne, przy dyżurce woźnych) do 7 czerwca 2022r.

Z góry dziękujemy za udział w zbiórce J

• Szkolenie dla rodziców- Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

•

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej wraz z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, które odbędzie się dnia 2 czerwca 2022r., w godzinach: 18.30-20.00.

Temat szkolenia: Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

Podejmowane zagadnienia:

• Pandemia koronawirusa - co możemy powiedzieć o jej wpływie na szkolną młodzież?
        • Dlaczego życie w świecie cyfrowym jest tak ważne dla młodych osób?
        • Czym są uzależnienia behawioralne i problem w-uzależnień? W jaki sposób mózg młodych osób uzależnia się od nowych technologii?
        • Co to jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać w domu?
        • Ocena relacji szkolnych - najważniejsze wyniki ogólnopolskich badań młodzieży szkolnej.
        • Dobrostan młodzieży - jak zmieniać szkołę w okresie post pandemicznym?

Osoba prowadząca:

dr Maciej Dębski - Fundator i Prezes fundacji Dbam o Mój Z@sięg, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. W latach 2017-2019 koordynował projekt badawczy pt. Młodzi Cyfrowi, w latach 2019-2020 współtworzył projekt badawczy pt. Granie na Ekranie. Autor materiału edukacyjnego dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. FONOLANDIA.

PROSZĘ O POTWIERDZENIE UDZIAŁU PRZEZ E-DZIENNIK (informacja do pedagoga szkolnego- Patrycji Zmuda Trzebiatowskiej). Na zgłoszenia czekamy do 02.06.2022r. do godziny 10.00.

Zapraszamy!

• Wycieczka 3c i 3e

• 30.05.2022
      • Dnia 23.05.2022r. uczniowie klasy 3c i 3e uczestniczyli w wycieczce do Sea Park w Sarbsku. Oferta parku była bardzo szeroka. Dzieci odwiedziły multimedialną atrakcję - Oceanarium Prehistoryczne 3D. Po założeniu okularów zobaczyły dawne stworzenia morskie. Mogły poczuć się jak w głębi oceanu. Wielu wrażeń dostarczyły też wspaniałe pokazy talentów fok szarych oraz uchatek kalifornijskich. Ciekawą atrakcją okazały się zabawy w Parku zręcznościowo - liniowym małego pirata oraz na placu zabaw. Na koniec odwiedziliśmy plaże w Łebie. Wszyscy wróciliśmy do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców