• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez rodziców i uczniów do nagrody Szkoła Roku. Jest to największy plebiscyt edukacyjny w Polsce, który jest organizowany przez „Dziennik Bałtycki”.
      • Za nami pierwsze akcje dla Aleksa - Aleks kontra SMA - Licytacje .

Sprzedaż ciasteczek będzie odbywała się w każdą środę.
      • Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji:

- zbieramy fanty na licytacje: Uczniu, jeśli masz niepotrzebne książki, gry, zabawki, przedmioty, których już nie używasz - przynieś je na godzinę wychowawczą

Poniedziałek 29.11.2021

Co nowego w szkole?
      • POZNAJEMY ZAWODY - SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE Z PSYCHOTRAUMATOLOGIEM, SOCJOLOGIEM W KLASACH 7 D I 7 E

• 01.11.2021
      • 27.10.2021r. na spotkanie w klasach 7 d i 7 e z zajęć doradztwa zawodowego została zaproszona pani Magdalena Stolp.  W trakcie zajęć uczniowie poznali drogę zawodową Pani Magdy, dowiedzieli się czym zajmuje się psychotraumatolog oraz socjolog oraz o działaniach przez Panią Magdę podejmowanych - czyli prowadzenie bloga i strony na facebooku Nie widzisz bo nie patrzysz - poświęconej tematom związanym z zdrowiem psychicznym, dobrym samopoczuciem oraz cyklom poświęconym street art Mural na niedzielę i akcją Power of las zachęcającą do kontaktu z naturą. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest trauma  i jak sobie z nią radzić oraz gdzie szukać pomocy. Nasz gość opowiedział też o psychoedukacji jaką prowadzi w obszarze pracy z dorosłymi jak i młodzieżą. Wizyta ta świetnie wpasowała się w październikowy temat Poznaję siebie - dbam o zdrowie psychiczne, podczas którego uczniowie wszystkich klas 7 zapoznawali się z tematyką zdrowia psychicznego i tego, jak ono jest ważne w kontekście widzenia siebie, swoich mocnych stron i pewności siebie. Było to cenne spotkanie z człowiekiem, którego ideą jest pomaganie innym oraz niesamowita empatia i chęć działania społecznego. Mam nadzieję, że to początek tak inspirujących spotkań. Dziękuję za wprowadzenie nas w ciekawy i trudny zawód  - jak sami stwierdzili uczniowie.

Urszula Wirkus-Wielińska - nauczyciel doradztwa zawodowego

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców