Czwartek 09.02.2023

Co nowego w szkole?
      • Kiermasz świąteczny

• 04.12.2022
      • W dniu 1 grudnia, podczas zebrań z rodzicami odbył się kiermasz świąteczny, który małymi krokami wprowadził nas w atmosferę świąt. Kartki świąteczne, ręcznie robione dekoracje, ozdoby choinkowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród rodziców, nauczycieli i obsługi szkoły. Podczas kiermaszu udało się zebrać 1380,90 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na aranżację przestrzeni szkolnej dla uczniów.

Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki

• Współpraca Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców - Dzień Życzliwości - napisy na naszych schodach

• 04.12.2022
      •

Dzięki wspaniałej współpracy z Radą Rodziców możemy też zmieniać przestrzeń w naszej szkole. Na nasz pomysł, by z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień pojawiły się kolorowe napisy na schodach - dasz radę, nie martw się, wyrażaj siebie,bądź wytrwały - to tylko niektóre z nich - Rada Rodziców wsparła nas w realizacji pomysłu. Wejście po schodach na drugie piętro dodaje wiary i siły a przede wszystkim uśmiechu. Dziękujemy Radzie Rodziców za otwartość i chęć współpracy z nami oraz życzliwość.

• Warsztaty PNBT

• 29.11.2022
      • 16 listopada uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach pt. "Jak świąt przyrody przygotowuje się do zimy" zorganizowanych przez Park Narodowy Bory Tucholskie. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zabawie ruchowej, która miała na celu uświadomienie ich jak trudno jest zwierzętom znaleźć pożywienie w czasie zimy. Dzieliły zwierzęta na te które robią zapasy na zimę, zasypiają hak również zmieniają futro. Wykonały pracę plastyczna "Wiewiórka i orzeszek". Pełne nowej wiedzy wróciły zadowolone do szkoły.

J.Pitroch

• Podróż do Hiszpanii 3c

• 29.11.2022
      • Wychowankowie klasy 3c wyruszyli w podróż po Europie ,tym razem do Hiszpanii. Na początek poprzez krótki film zapoznaliśmy się z najciekawszymi tradycjami, zabytkami, miastami, tańcem Flamenco. Następnie stworzyliśmy słowniczek z podstawowymi zwrotami w języku hiszpańskim ,dzięki którym mogliśmy przeprowadzić w parach krótkie konwersacje w tym języku. Stworzyliśmy również plakat z podstawowymi symbolami narodowymi oraz z ciekawostkami dotyczącymi Hiszpanii. Jako ,że dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne zapoznaliśmy się z twórczością Pabla Picasso po czym wykonaliśmy różnorodne obrazy inspirowane jego twórczością. Na zakończenie naszej podróży obejrzeliśmy relacje z popularnej w Hiszpanii bitwy na pomidory. Podczas projektu uczniowie współpracowali w grupach i uczyli się od siebie nawzajem.

J.Pitroch

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców