• Już 5 września rusza akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

Za każde wydane 50 zł zawierajace dowolny owoc czy warzywo otrzymają Pańtwo Talenciaki - punkty, które można przekazać dla szkoły. Talenciaki będą wydawane 5.09 - 13.11.2022r.
      • Spotkania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r.
        o godzinie 15.30 w nowej sali gimnastycznej, natomiast zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się 24.08.2022 r. o godzinie 16.30 w nowej sali gimnastycznej. Po zebraniu zapraszamy do sal na spotkanie z wychowawcą. Prosimy o obecność wyłącznie rodziców.

• Szanowni Rodzice,
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
        Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
        - dzieci do 7 rż
        - dzieci od 7 rż
        KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Poniedziałek 26.09.2022

Co nowego w szkole?
      • Zakończenie roku szkolnego

• 26.06.2022
      • 24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 i tego samego dnia pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów, życząc im szczęścia w dalszym życiu.

Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim naszych absolwentów, na wstępie uroczystości powitali ich młodsi koledzy: Karina i Marceli. Prowadzący wspólnie zaakcentowali, jak szybko ósmoklasistom minął czas w murach naszej kochanej szkoły, kiedy to przeżywali swoje radości, przyjaźnie oraz pierwsze miłości.

Hymn Polski pięknie zaśpiewała Ola, po czym przed pocztem sztandarowym przedstawiciele absolwentów ślubowali godnie kroczyć dalszą drogą, z szacunkiem reprezentując naszą Ojczyznę, Rzeczpospolitą Polską, służąc jej swoją rzetelną pracą, dbając o dobre imię szkoły.

Uroczystość zakończenia klas ósmych, uświetniła swoim przemówieniem Pani Dyrektor, Aleksandra Mroczkowska, która skierowała w stronę ósmoklasistów słowa wsparcia, otuchy i podziękowała za czas wspólnie spędzony, życząc im sukcesów w przyszłości. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Kornelia Żywicka, również dodała kilka ciepłe słów od siebie.

Następnie Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas ósmych rozdali uczniom świadectwa ukończenia szkoły, a przy tym wyróżnionych zostało wiele osób, które przez ostatnie lata nie tylko osiągały wyśmienite wyniki w nauce, ale również godnie i z sukcesami reprezentowały naszą szkołę poza jej murami w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. W tym punkcie ceremonii wyróżnieni uczniowie pozostawili po sobie ostatni ślad – wpis do Księgi Pamiątkowej.

Po tym najważniejszym punkcie pożegnania roku szkolnego na środek wyszła Ania, która swoim pięknym śpiewem zaprezentowała nam szkolny hymn.

Po hymnie nadszedł czas na chwilę wspomnień – ósmoklasiści obejrzeli prezentację, która zawierała zdjęcia zrobione w murach naszej szkoły, i nie tylko, przez ostatnich 8 lat.

Następnie na środek wystąpiły ponownie Ania i Ola, które zaśpiewały piosenkę pt. „Do widzenia Przyjaciele…”, a całość pożegnania dopełniły słowa podziękowania od przedstawicieli klas ósmych skierowane do Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.

Na zakończenie prowadzący, Karina i Marceli, życzyli absolwentom odwagi w podejmowaniu przyszłych, trudnych decyzji i wytrwałości w dążeniu do celu. Ceremonię zakończenia roku szkolnego zamknęła swoim śpiewem Anastassia, tegoroczna absolwentka pochodząca z Ukrainy.

Na sam koniec uczniowie rozeszli się do klas pod opieką wychowawców, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie.

Drodzy Absolwenci, pamiętajcie:

„Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty.”

To było nasze ostatnie spotkanie, ale nigdy o Was nie zapomnimy.

• Projekt 2 c

• 23.06.2022
      • W miesiącu maju uczniowie klasy 2c realizowali projekty na wybrane tematy. Dzieci uczyły się rozwiązywania pojawiających się problemów oraz dochodzenia do kompromisów. Tematy,które zostały zrealizowane to: ocelot, koala, zasady i triki koszykówki, piłka nożna, konie, historia Polski, piłka ręczna, żyrafy. Pojawiły się nawet prezenty dla pozostałych uczniów własnoręcznie wykonane przez dziewczynki z grupy "Koala"😊

• Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Siódemki

• 21.06.2022
      • Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Siódemki zaprasza Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie, które odbędzie się 27 czerwca 2022r., (poniedziałek) o godzinie 16:00 w nowej sali gimnastycznej.

Sylwia Osińska

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców