• Godziny dzwonków

  Czwartek 09.02.2023
 • Aktualności

  Co nowego w szkole?
   • EKOLOGIA INTEGRALNA W KLASIE 8F- WARSZTATY

   • 31.12.2022
   •  

    W dniu 14 grudnia 2022r. uczniowie klasy 8f wzięli udział w warsztatach podczas których wykonywali ozdoby choinkowe. Pod okiem instruktorki młodzież stworzyła przepiękne bombki oraz ozdoby świąteczne wykorzystując przedmioty, które na co dzień można spotkać w kuchni, np. posypki do ciastek czy torebki śniadaniowe.

    Uczniowie z klasy 8f uczestniczyli kilka tygodni wcześniej w spotkaniu z o. Cordianem Szwarcem. Warsztaty były kontynuacją podjętej inicjatywy dotyczącej ekologii integralnej.

   • Spotkanie Bożonarodzeniowe

   • 21.12.2022
   • Miłość jest siłą, która wszystko porządkuje, wszystko ustawia na swoim miejscu, wszystkiemu nadaje sens, znaczenie i ważność.

    Kolejny rok spotkania bożonarodzeniowego za nami tym razem w klimacie miłości. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Dnia 20 grudnia pięknie zaprezentowali się na scenie z piosenkami i wierszami świątecznymi. Przygotowaniem uczniów do występów na scenie zajęła się Pani Ewelina i Pani Basia. Swoją cegiełkę dołożyła także Pani Magda, która wsparła nas piosenkami przygotowanymi z uczestnikami kółka wokalnego. Była to prawdziwa uczta muzyczna. Udało się wszystkich widzów wprowadzić w klimat świąt. Występującym bardzo gratuluję i dziękuję za zaangażowanie oczywiście, nie zapominając o osobach odpowiedzialnych za nagłośnienie. 

    (Ewelina Niechwiadowicz)

   • Magiczny czas, czyli Festiwal Muzyczny ,,Siódemka łączy pokolenia’’ - rok szkolny 2022/2023

   • 19.12.2022
   • 15 grudnia br. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się kolejny Festiwal Muzyczny ,,Siódemka łączy pokolenia”. Festiwal szczególny, ponieważ  szkoła obchodzi w tym roku swoje 45-lecie .Na scenie zaprezentowali się rodzice, , nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie naszej szkoły.

    Dochód z biletów  Festiwalu zostanie przeznaczony  na aranżację strefy relaksu dla uczniów.

    Profesjonalnie i ciekawie Koncert  poprowadzili rodzice naszych uczniów : Katarzyna Kowalczyk i Radosław Zieliński. Powitali wszystkich gorąco, a szczególnie: burmistrza Chojnic  Arseniusza Finstera, zastępcę Burmistrza Adama Kopczyńskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Pana Grzegorza Czarnowskiego, Dyrektorów Chojnickiego Domu Kultury- Pana Radosława Krajewicza, Pana Łukasza Sajnaja, Pana Grzegorza Szlangę oraz  zaprzyjaźnionych Dyrektorów Chojnickich Szkół Podstawowych.  Zanim usłyszeliśmy świąteczne przeboje, głos zabrała Pani Dyrektor SP 7 Aleksandra Mroczkowska, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pracę oraz złożyła świąteczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.  Następnie magię świąt mogliśmy poczuć dzięki następującym wykonawcom:

    Piosenkę ,,Prezent na te święta” zaśpiewały Pani Magdalena Kosobucka, nauczyciel logopeda naszej szkoły wraz z córką Zosią Kosobucką, w  piosence pt. „Rockin' around the Christmas tree” usłyszeliśmy  Panią Joannę Radomską wraz z córką Alicją, piosenkę pt. ,, Feliz Navidad”  zaśpiewały Pani Alicja Gűnther z córką Antoniną, w piosence  z repertuaru Majki Jeżowskiej pt: „Kochany panie Mikołaju”  usłyszeliśmy Romę Cajtel – nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z najmłodszą uczestniczką – Anielką,, ,,Kolędę dla nieobecnych’’ zaśpiewała Pani Joanna Domaros-  Gierszewska z synem Tymoteuszem Gierszewskim, piosenkę,, Z kopyta kulig rwie’’ z repertuaru Skaldów zaśpiewali Pani Ewa Kwiatkowska i Sebastian Sikorski, ,, Zaśnieżone miasta’’ usłyszeliśmy  w wykonaniu Pani Natalii Lubińskiej i uczennicy Nadii Szark, ,,Walking in a winter wonderland’’ zaśpiewały Nadia Piernicka z ciocią Aleksandrą Ciesielską, nauczycielka Magdalena Mączyńska z uczennicą Amelia Rapp  wykonały piosenkę,, Święta w nas’’, ,, Dzień jeden w roku” zaśpiewała Pani Kinga Dalke wraz z uczennicami: Julią Czaplewska, Anną Zbielską, Lilianą Trzcińską, Pani Sylwia Nowak z córka Niną śpiewały piosenkę ,, Kto wie’’, ,,Święty czas’’ wykonały Pani Magda Ubowska z uczennica Jadwigą Brzozową.

    Następnie wystąpili przyjaciele  naszej szkoły, ludzie z pasją, ogromnym talentem wokalnym i wielką charyzmą, czyli trio wokalne w osobach: Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Ciesielska i Sebastian Sikorski w utworze: „Do They Know It's Christmas”. Na scenie mogliśmy też podziwiać dwóch utalentowanych muzyków: Mateusza Buse i wcześniej słyszanego Sebastiana Sikorskiego w mini recitalu świątecznym. Były to utwory: : „Last Christmas” i „Thank God It’s Christmas”,a do piosenki z repertuaru zespołu Queen  pt: „Love of my live’’ zatańczyła Weronika Siegmiller z „Akademii Tańca – Piętro Wyżej’’. Weronika jest naszą absolwentką.

    Ogromną i miłą niespodzianką okazał się występ nauczycieli z naszej  szkoły, którzy przygotowali na tę ważną uroczystość piosenkę. I to jaką… To piosenka z repertuaru Marka Grechuty. Autorem muzyki był Jan Kanty Pawluśkiewicz, tekst napisał sam Grechuta.

    „Dni, których nie znamy” koncertowo wykonali: Magdalena Kosobucka, Michał Dalke, Magdalęna  Ubowska, Roma Cajtel, Magdalena Mączyńska, Natalia Lubińska, Kinga Dahlke. Na fortepianie zagrał Mateusz Buse, a  na flecie poprzecznym – Sylwia Osińska.

    Ważną rolę w festiwalu odegrały dzieci i młodzież śpiewające w chórku : Wiktoria Gólska, Martyna Piesik, Alicja Radomska, Antonina Gűnther, Tymoteusz Gierszewski, Nadia Szark, Nadia Piernicka, Amelia Rapp, Anna Zbielska, Nina Nowak, Jadwiga Brzozowa, Magdalena Jażdziewska, Klara Zientkowska -pod batutą pani Sylwii Osińskiej, która jest dobrym duchem  i   organizatorką tego wspaniałego koncertu.

    Chcemy podziękować widzom za przybycie i hojność, wykonawcom - za profesjonalizm i pasję, z jaką śpiewali,  nauczycielom - za zaangażowanie w przygotowanie festiwalu, sponsorom - za wsparcie materialne. Osobne podziękowania należą się także  Panu Burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi za owocną współpracę  ze szkołą  i wsparcie przez wiele lat oraz za pomoc - pracownikom i dyrekcji Chojnickiego Centrum Kultury. To były niezapomniane chwile!

     

     

    (Marietta Klinger)

   • „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!”

   • 18.12.2022
   • Rzeczywistość, w której obecnie żyjemy, znacznie się zmieniła od czasów pandemii. Co jakiś czas pojawiają się sygnały dotyczące przejścia w szkołach na nauczanie zdalne. Coraz bardziej ważne staje się zatem nabywanie i doskonalenie zarówno kompetencji stosowania nowych technologii informatycznych, jak i skutecznej pomocy dzieciom i młodzieży borykającym się z problemami wynikającymi z nadużywania Internetu i komputera.

    Te umiejętności zdobywali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach – uczestnicy projektu „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!” realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej programu Erasmus+. Podczas pięciu kursów metodycznych, które odbyły się w Walencji, Palermo, Splicie, Nicei i na Teneryfie nie tylko doskonalili swój warsztat w zakresie nowych technologii, ale również uczyli się, jak rozpoznawać i przeciwdziałać niekorzystnym skutkom  nadużywania Internetu i cyberprzemocy wśród młodzieży. Nauczyciele mieli również okazję wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami kursów, a ponieważ w warsztatach uczestniczyli nauczyciele z całej Europy, wymiana okazała się niezwykle owocna.

    Niewątpliwym atutem projektów unijnych jest możliwość poznania kultury i piękna krajów, w których odbywają się kursy. A Europa niezmiennie zachwyca architekturą miast, urodą natury, bogactwem smaków, zapachów i kolorów.

    „Obecnie wykorzystujemy zdobytą podczas kursów wiedzę i doświadczenia w kreowaniu modelu nowej szkoły na trzech płaszczyznach. Przede wszystkim ucznia – świadomie i odpowiedzialnie poruszającego się zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie; następnie nauczyciela – kreatywnego, twórczo  korzystającego z zasobów nowych technologii; szkoły – otwartej na nowe wyzwania a także potrzeby uczniów i rodziców w stale zmieniającej się rzeczywistości. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, m.in. prowadząc warsztaty oraz lekcje otwarte, a już dziś zapraszamy na podsumowującą realizację projektu konferencję, która odbędzie się 17 lutego przyszłego roku”– mówi koordynatorka projektu Emilia Czaja-Urowska.

     

    (Alina Jaruszewska)

   • Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

    Jan Karnowski
   • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
   • Janusz Korczak
 • Dla uczniów i rodziców

 • Partnerzy

  • Szkoła Ucząca Się
  • Telefon zaufania