• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Piątek 29.03.2024

Co nowego w szkole?
      • Zajączek III d

• 27.03.2024
      • Uczniowie klasy III d wyposażeni w koszyki udali się do ogrodu na poszukiwania czekoladowych jajeczek.

W trakcie wyprawy zmierzyli się z bieganym dyktandem. Podzieleni na grupy musieli poprawnie zapisać podyktowane przez koleżanki i kolegów zdania, które były ukryte w różnych miejscach.

Był również czas na wspólne zabawy, ognisko i integrację klasy

Na końcu najważniejsze - poszukiwania słodkości, które zajączek ukrył w różnych miejscach. Każdemu udało się zdobyć chociaż kilka jajeczek

Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wracali do domu. Zgodnie stwierdzili,że to był wspaniały dzień

(Karolina Tyborska)

• Nagrodzone w Miejskim Konkursie plastycznym pisanki wielkanocne naszych uczniów:

Kategoria klas 1:

II miejsce: Jan Richert kl. 1e (op. Natalia Lubińska)

Wyróżnienia:

Jakub Czapiewski kl. 1c (op. Justyna Pitroch)

Rozalia Kiedrowicz kl. 1e (op. Natalia Lubińska)

Kategorie klas 2-3:

II miejsce Antoni Górski kl. 2d (op. Anna Drewczyńska)

Wyróżnienia:

Agata Blicharz kl. 2d (op. Anna Drewczyńska)

Emilia Weijer kl. 2b (op. Katarzyna Kniter)

Serdeczne gratulacje!

• Zajączek w 1 f

• 27.03.2024
      • Dzisiaj na uczniów kl.1f czekała miła niespodzianka, pojawił się wspaniały gość "Zajączek Wielkanocny". Radości było co niemiara, gdy wszystkie dzieci poszukiwały "Zajączka" na placu zabaw. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

• Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Historyczno- Etnograficznym

• 27.03.2024
      • Uczniowie klasy 1 F uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Polskie dziedzictwo kulturowe. Tradycje świąt Wielkanocnych”. Dzieci poznały m.in.: tradycje tworzenia i święcenia palm wielkanocnych oraz ich wykorzystania; przygotowywania pokarmów do świecenia; tworzenia barwnych pisanek i kraszanek oraz kartek z życzeniami.

Pani Przewodnik, prowadząca warsztaty pokazała również dzieciom wystawę dziejów ziemi chojnickiej. Zwieńczeniem warsztatów była twórcza praca. Uczniowie ozdabiali jajka - Oklejanki za pomocą kolorowych papierów, wstążek.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców