• Wolontariat

      14.10.2023

      Za nami kolejny tydzień, kiedy wolontariusze oraz dzieci z grup przedszkolnych wspomogli wypiekami akcję "Siepomaga"! Słodkości jak zwykle rozeszły się bardzo szybko. 

       Z dotychczasowych sprzedaży we wrześniu i październiku, wraz ze zbiórką u rodziców na zebraniu, zebraliśmy łącznie 6.788,96 zł i 2 euro. Dobro wraca!!!

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      Iwona Hinc

     • Festyn jesienny w ,,Siódemce’’

      11.10.2023

      10 października br. w nowej sali gimnastycznej po raz pierwszy zorganizowano festyn jesienny. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji: zabawy integracyjne i sportowe oraz zupa z dyni, stoisko z przetworami, pysznym ciastem, lemoniadą. Przygotowano urocze stoliki w kawiarence, aby wszystkiego skosztować  na miejscu.  Można było sobie zrobić tatuaż, warkoczyki, ale też wziąć udział w loterii. Był też kiermasz używanych zabawek, książek i gier. 

      Festyn wszystkim się spodobał, przybyło wiele osób, często całe rodziny. 

      Środki uzyskane w trakcie festynu będą przeznaczone na strefę relaksu dla klas I-III oraz na leczenie pani Moniki Stefankiewicz. 

      Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i otwarte serca, które są dowodem na to, że tworzymy jedną społeczność szkolną, dzięki której takie przedsięwzięcia odnoszą sukces. 

      Państwa obecność w takich wydarzeniach dodaje skrzydeł do dalszych działań :) 

      (Marietta Klinger) 

     • Ślubowanie w ,, Siódemce’’

      11.10.2023

      Uroczyste ślubowanie klas pierwszych odbyło się 10 października br. Przybyłych gości serdecznie powitały Aleksandra Granowska i Martyna Hope.

      Następnie głos zabrała pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która powiedziała, że uczniowie powinni godnie reprezentować naszą szkołę i być dumni z tego, że do niej chodzą, a wiedza powinna być podróżą po wielu dziedzinach nauki.

      Następnie dzieci złożyły przysięgę na sztandar szkoły, potem pani Dyrektor każdego ucznia pasowała wspaniałą magiczną kredką.

      W części artystycznej wysłuchaliśmy wierszyków pt. ,,Uczeń z Siódemki’’ oraz piosenkę pt.,, Pierwszaki’’. Na koniec uroczystości każdy wychowawca wręczył swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, medale i książki.

      Uroczystość przygotowały panie Monika Glock i Marta Podolska.

      Życzymy pierwszakom wielu sukcesów!

       

      Marietta Klinger

     • 10 października 2023r.- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

      09.10.2023

       

      Zdrowie psychiczne odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu i wpływa na jego jakość, relacje z innymi ludźmi oraz naszą zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne i zasługuje na równą uwagę i opiekę.

      Co to jest zdrowie psychiczne?

      Zdrowie psychiczne to stan naszego umysłu i emocji. Obejmuje ono nasze uczucia, myśli, zachowania i sposób, w jaki radzimy sobie z codziennymi sytuacjami.

      Jak Dbać o Zdrowie Psychiczne?

      1. Rozmawiajmy o uczuciach: otwarta komunikacja pomaga zrozumieć, co się dzieje wewnętrznie, pomaga rozładować napięcie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

      2. Promujmy aktywność fizyczną: regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne- w zdrowym ciele, zdrowy duch J

      3. Nauczmy radzenia sobie ze stresem: wykorzystujmy różne techniki, np. relaksacyjne, medytacja czy mindfulness w celu rozładowania napięcia.

      4. Wspierajmy się wzajemnie: budowanie pozytywnych relacji zarówno z dorosłymi, jak i rówieśnikami jest niezwykle ważne w kształtowaniu umiejętności społecznych.

      Gdzie Można Szukać Pomocy?

      Jeśli ktoś ma trudności z własnym zdrowiem psychicznym, ważne jest, aby szukał pomocy. Na stronie szkoły, w zakładce Zdrowie Psychiczne można znaleźć ważne informacje dotyczące miejsc udzielających pomocy w sytuacji trudnej. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo przygotowała poradniki oraz ważne informacje dotyczące depresji:

      1. Poradnik dla młodzieży: Zrozumiec-depresje-Poradnik-dla-nastolatkow.pdf (dobrzezejestes.org)

      2. Poradnik dla nauczycieli i rodziców: Depresja-to-choroba-a-nie-gorszy-dzien-stronami-1.pdf (dobrzezejestes.org)

      3. Infografiki (zamieszczone poniżej).

     • Zapraszamy na grzybobranie!

      09.10.2023

      Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki wspólnie z Nadleśnictwem Czersk organizuje grzybobranie dla całej społeczności szkolnej, które odbędzie się w sobotę 21.10.2023r. o godzinie 10:00.

      Spotykamy się na parkingu przy leśniczówce Olszyny (link poniżej).

      Na zaangażowanych grzybiarzy będzie czekała, ciepła zupa, kawa oraz słodki poczęstunek przy ognisku (można przywieźć swoje kiełbaski). Przewidywany koniec spotkania: 12:00-12:30.

      Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia najpóźniej do środy u 18.10.2023 r. do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmuję poprzez e- dziennik Synergia Librus (Patrycja Zmuda Trzebiatowska- nauczyciel/ pedagog).

      Link z pinezką do miejsca zbiórki: https://www.google.com/maps/place/Le%C5%9Bnictwo+Olszyny.+Nadle%C5%9Bnictwo+Czersk/@53.849808,17.7527584,11z/data=!4m14!1m8!3m7!1s0!2zNTPCsDQ5JzA1LjkiTiAxN8KwNDgnMTYuMSJF!3b1!7e2!8m2!3d53.8182996!4d17.8044662!3m4!1s0x47026bdd39a17da3:0xd54a548f2a862243!8m2!3d53.8180527!4d17.8037285

       

      Patrycja Zmuda Trzebiatowska

      Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki

     • Wycieczka do "Zielonego Pałacu"

      08.10.2023

      6 października uczniowie klasy III d uczestniczyli w żywej lekcji historii w Męcikale. Przy Pomniku Partyzantów Gryfa Pomorskiego na trzecioklasistów czekali partyzanci - członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał, wśród których był kolega z klasy  - Jaś wraz z mamą i bratem.

      Partyzanci przybliżyli historię miejsca, wraz z uczniami uczcili pamięć poległych minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów i znicza.

      Trzecioklasiści mieli okazję odbyć musztrę żołnierską. Była również nauka bandażowania, próba rzutu granatem i wspólny piknik przy dźwiękach akordeonu.


      Dziękujemy Jasiowi, jego mamie i członkom Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał za poświęcony czas i cenną lekcję historii.

     • Rik tiki! Naleśniki!

      07.10.2023

      Na ostatnich zajęciach techniki na tapet wzięliśmy NALEŚNIK.

      Jaki jest perfekcyjny🥞? Wiadomo!

      Musi być nie za gruby, nie za cienki, rumiany, delikatny i przy tym mieć chrupiące brzegi.

      My już znamy sekretny przepis na TEN ideał i nawet klątwa pierwszego naleśnika nie jest nam straszna! 😁

      To teraz co? Można zajadać klasycznie „na sucho”, z konfiturą, mascarpone, owocami, nutellą, twarogiem, zapiekać z farszem i beszamelem, przygotować krokiety, a nawet zrobić naleśnikowy tort…Możliwości jest wiele - czyli dla każdego coś dobrego :-)

      A teraz zagadka: co lubi leśnik?

      Odpowiedź już znasz!😁😁😁

       

      (Ewa Czajkowska)

     • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

      07.10.2023

      Nauczyciele „Siódemki” już po raz drugi będą mieli okazję szkolić się w międzynarodowym gronie. Napisany przez Anitę Krawczyk, Emilię Czaję - Urowską i Karolinę Tyborską projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” został zatwierdzony do realizacji W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt dofinansowany będzie ze środków budżetu państwa oraz środków UE.

      W szkole powstaje zespół projektowy, którego zadaniem będzie zorganizowanie procesu rekrutacji, zaplanowanie mobilności, przygotowanie kulturowe i językowe uczestników .

      Kinga Orłowska i Karolina Tyborska uczestniczyły w spotkaniu dla Beneficjentów rozpoczynających realizację przedsięwzięć w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w trakcie którego zapoznały się z najważniejszymi postanowieniami umowy, obowiązkami beneficjentów, zasadami przeprowadzenia procesu rekrutacji, upowszechniania działań czy raportowaniem.

      Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będzie realizowany od 3.12.2023 r. do 2.04.2025 r. Celem działań projektowych będzie:

      1. Włączenie do programu zajęć założeń edukacji outdoorowej.

      2. Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

      3. Zwiększenie kwalifikacji kadry w dziedzinie ekologii i znalezienie skutecznych sposobów na wdrażanie nawyków ekologicznych.

      4. Poszukiwanie skutecznych metod i sposobów na włączenie dostępnych narzędzi ICT do zajęć outdoorowych.

      5. Poznanie i wdrożenie w codzienne zajęcia technik relaksacyjnych i ćwiczeń skupiania uwagi.

     • 2 b poznaje pracę kierowcy

      07.10.2023

      Klasa 2b miała okazje zapoznać się zawodem kierowcy zawodowego dzięki uprzejmości taty naszego ucznia Bartka – pana Jacka Szczęsnego.

      Pan Jacek opowiedział drugoklasistom o tym na czym polega jego praca, opowiedział wiele ciekawostek dotyczących ciężarówki, pokazał kabinę kierowcy, silnik i poszczególne części ciężarówki.

      Dzieci miały również okazję własną siłą podnieść kabinę ciężarówki, co sprawiło im wiele frajdy!

      Bardzo dziękujemy za ciekawą i cenną lekcję!

      (Katarzyna Kniter)

     • Rusz się rodzicu

      07.10.2023

      W czwartkowe popołudnie, 5 października 2023 r. w sali gimnastycznej odbyły się sportowe potyczki klas piątych pod hasłem :”Rusz się rodzicu”, w których wzięli udział rodzice wraz z dziećmi pod czujnym okiem wychowawców.

      Celem spotkania była integracja zespołów klasowych, umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej oraz kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.
       W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość aktywnie spędzić czas oraz przeżyć niezapomniane emocje podczas takich konkurencji jak: Sztafeta z lodem, skoki w workach, przenoszenie skrzyni i wiele innych konkurencji, które wymagały zwinności, szybkości oraz sprytu, którego naszym uczestnikom nie brakowało. Widać było niesamowite zaangażowanie,  co przełożyło się na wspaniałą atmosferą i świetną zabawę.Emocje sięgały zenitu, a  zawodnicy dopingowani przez kibiców walecznie rywalizowali.
      Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały dyplomy i każdy uczestnik otrzymał medal.

      Organizatorami imprezy były nauczycielki wychowania fizycznego -  pani Anna Stanek i pani Anna Pelowska

      (Anna Pelowska i Anna Stanek)

     • Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni!

      04.10.2023

      Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni! W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2023 dziewczęta z klas siódmych pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego udały się do Człuchowa. Uczennice przełamywały własne słabości i skorzystały z atrakcji Parku Linowego. Celem zajęć terenowych była nie tylko nauka współdziałania w grupie i integracja uczennic, ale przede wszystkim kształtowanie wytrzymałości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, oraz umiejętności pokonywania własnym słabości. Na dziewczyny czekały cztery trasy do wyboru o różnym stopniu trudności. Każda mogła samodzielnie wybrać przeszkody, które pokonywała pod czujnym okiem instruktorów. Nie ulega wątpliwości, iż wspinaczka linowa na świeżym powietrzu dostarczyła uczennicom nietuzinkowych wrażeń oraz przyczyniła się do integracji zespołu.

      Anna Stanek

     • Potyczki sportowe klas czwartych

      01.10.2023

      Mając na uwadze integrację klas czwartych, a także kształtowanie właściwych postaw poprzez przestrzeganie zasad fair play, nauczycielki wychowania fizycznego pani Anna Pelowska i pani Anna Stanek zorganizowały integracyjne zawody sportowe. Dnia 28 września na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami, wzięli oni udział w „Potyczkach sportowych”. Konkurencje były bardzo ciekawe i wymagały od uczestników sprawności, siły i szybkości. Zabawy były rywalizacją i jednocześnie wspaniałą zabawą. Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały każdej klasie dyplomy i pamiątkowe medale. (Anna Stanek)

     • FESTYN JESIENNY

      28.09.2023

      Serdecznie zapraszamy na FESTYN JESIENNY , który odbędzie się 10 października o godz. 15:45 w nowej sali gimnastycznej.

      Środki uzyskane w trakcie festynu będą przeznaczone na strefę relaksu dla klas I-III oraz na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

     • 2c poznaje pracę kuriera

      28.09.2023

      Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią  Moniką Mankiewicz odwiedzili punkt DPD w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się firma kurierska, co należy zrobić aby nadać paczkę, jak również co dzieje się z wysłaną paczką zanim trafi do klienta. Ponadto dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy kuriera oraz dowiedziały się czego nie można wysyłać. Na koniec każdy uczeń otrzymał swoją własną paczkę. Dziękujemy bardzo firmie kurierskiej DPD za przybliżenie nam zawodu kuriera.

     • Europejski Tydzień Sportu

      28.09.2023

      W związku z 9. edycją Europejskiego Tygodnia Sportu 2023, której narodowym koordynatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, nauczyciele wychowania fizycznego pani A.Pelowska i pan A.Dziecielski zorganizowali wycieczkę szkolną do parku linowego w Człuchowie.

      Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, a pokonywanie przeszkód dało im wiele satysfakcji, jak również podniosło ich sprawność fizyczną. Uczestnicy poczuli przypływ adrenaliny, a czasem i nutkę strachu, jednak dzielnie przełamali swoje słabości i w komplecie ukończyli swoje trasy. 💪🌳🧗‍♂️"

     • Odbiór laptopów dla klas czwartych

      26.09.2023

      Szanowni Rodzice, prosimy o odbiór laptopów przeznaczonych dla uczniów klas czwartych. Wydawanie laptopów odbędzie się 27.09 i 28.09 (w środę i w czwartek) w bibliotece szkolnej w godzinach od 14:00 do 16:00. Rodzic będzie zobowiązany podpisać oświadczenie, klauzulę RODO i umowę. Wszystkie te dokumenty zostaną Państwu przesłane wcześniej przez e-dziennik. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Laptopy będą wydawane wyłącznie rodzicom/prawnym opiekunom dziecka legitymującym się dowodem tożsamości (prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych).