• POZNAJEMY ZAWODY - SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE Z PSYCHOTRAUMATOLOGIEM, SOCJOLOGIEM W KLASACH 7 D I 7 E

01.11.2021

27.10.2021r. na spotkanie w klasach 7 d i 7 e z zajęć doradztwa zawodowego została zaproszona pani Magdalena Stolp.  W trakcie zajęć uczniowie poznali drogę zawodową Pani Magdy, dowiedzieli się czym zajmuje się psychotraumatolog oraz socjolog oraz o działaniach przez Panią Magdę podejmowanych - czyli prowadzenie bloga i strony na facebooku Nie widzisz bo nie patrzysz - poświęconej tematom związanym z zdrowiem psychicznym, dobrym samopoczuciem oraz cyklom poświęconym street art Mural na niedzielę i akcją Power of las zachęcającą do kontaktu z naturą. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest trauma  i jak sobie z nią radzić oraz gdzie szukać pomocy. Nasz gość opowiedział też o psychoedukacji jaką prowadzi w obszarze pracy z dorosłymi jak i młodzieżą. Wizyta ta świetnie wpasowała się w październikowy temat Poznaję siebie - dbam o zdrowie psychiczne, podczas którego uczniowie wszystkich klas 7 zapoznawali się z tematyką zdrowia psychicznego i tego, jak ono jest ważne w kontekście widzenia siebie, swoich mocnych stron i pewności siebie. Było to cenne spotkanie z człowiekiem, którego ideą jest pomaganie innym oraz niesamowita empatia i chęć działania społecznego. Mam nadzieję, że to początek tak inspirujących spotkań. Dziękuję za wprowadzenie nas w ciekawy i trudny zawód  - jak sami stwierdzili uczniowie.

Urszula Wirkus-Wielińska - nauczyciel doradztwa zawodowego